بازتاب نیوز

مخالفت کهنه‌سربازان آمریکایی با جنگ افغانستان

١٨ عقرب ١٣٩٨ خبرگزاری تسنیم

- اخبار بین الملل -

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، نتایج نظرسنجی مرکز تحقیقاتی «پیو» نشان می‌دهد که اکثر کهنه‌سربازان آمریکایی مخالف طولانی‌ترین جنگ تاریخ این کشور هستند.

بر اساس این نظرسنجی 58 درصد از کهنه‌سربازان بر این باروند که جنگ افغانستان با توجه به هزینه‌ها برابر منفعت‌های آن ارزش جنگیدن را نداشته است.

حضور آمریکا در افغانستان به برقراری امنیت در این کشور کمکی نکرده و تازه‌ترین گزارش موسسه تحقیقاتی «گالوپ»، افغانستان را به عنوان ناامن‌ترین کشور جهان در سال 2018 میلادی اعلام کرد.

این در حالی است که ژنرال «جوزف دانفورد» رئیس سابق ستاد مشترک ارتش آمریکا اواخر سال گذشته گفته بود که حضور نظامیان آمریکایی در افغانستان در واقع برای تامین منافع آمریکا در جنوب آسیا و تامین امنیت شهروندان آمریکایی است.

افغانستان و کسب مقام نخست ناامنی‌ در جهان در سایه حضور 18 ساله آمریکاکهنه سربازها و خانواده‌های آن‌ها خواستار خروج آمریکا از افغانستان هستنددلیل اصلی حضور آمریکا در افغانستان چیست؟

در واقع اما حمله آمریکا به افغانستان منجر به افزایش گسترش تروریسم در منطقه و رشد سرسام‌آور تولید موادمخدر در افغانستان شده است.

انتهای پیام/.

لینک اصلی: https://www.tasnimnews.com/fa/news/1398/08/18/2136431/مخالفت-کهنه-سربازان-آمریکایی-با-جنگ-افغانستان

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری تسنیم

آخرین خبر ها:

Loading