بازتاب نیوز

کمیسیون انتخابات روند بسته بندی مواد بازشماری آرا را آغاز کرد

١٨ عقرب ١٣٩٨ خبرگزاری بخدی

کمیسیون مستقل انتخابات کشور اعلام کرد که امروز (شنبه، ۱۸ عقرب) روند بسته بندی وسایل تخنیکی جهت بازشماری و تفتیش آرا را در حضور ناظرین و مشاهدین آغاز کرده است.

رهبری کمیسیون انتخابات از ناظرین و مشاهدین در مرکز و ولایات خواسته با نظرداشت کمبود وقت، به زمان معین که برای شان ابلاغ می‌شود برای نظارت و مشاهده از روند بازشماری آرا حاضر باشند.

این در حالی است که دسته انتخاباتی ثبات و همگرایی به رهبری عبدالله عبدالله از مدعیان پیروزی انتخابات ریاست جمهوری، روند بازشماری آرا در ولایات را تحریم کرده است.

ثبات و همگرایی در اعلامیه‌ای گفته که کمیسیون مستقل انتخابات قبل از ” تفکیک و تصفیه‌ی آرای باطل و بدون بایومیتریک و بدون مشخص شدن سقف و تعداد آرای تصفیه شده‌ی هر محل” تصمیم گرفته است تا بازشماری آراء را در ولایات آغاز کند.

این دسته انتخاباتی تاکید کرده که این تصمیم کمیسیون انتخابات “خلاف قانون” است و به همه ستادهای ولایتی و ناظرین خویش در ولایات هدایت داده است تا روشن شدن موضوع، از اشتراک در این روند خودداری کنند.

کمیسیون مستقل انتخابات اخیرا فیصله کرده است که ۲ هزار و ۴۲۳ محل رأی‌دهی در ولایات بازشماری شود. از این میان یک‌هزار و ۲۸۷ محل رأی‌دهی که در روز انتخابات باز بوده و نتایج آن در مرکز ملی جمع‌بندی نتایج و یا مرکز جمع‌بندی و بررسی نتایج دیجیتلی رسیده باشد، اما دستگاه بیومتریک، کارت حافظه و معلومات بیومتریک به مرکز منتقل نشده است.

همچنان یک‌هزار و ۱۳۶ محل رأی‌دهی که در روز انتخابات باز بوده، اما فورمه نتایج و یا عکس آنها به مرکز نرسیده، کارت حافظه دستگاه بیومتریک موجود نبوده و معلومات بیومتریک نیز به مرکز منتقل نشده است.

پیشتر محمد عبدالله، کمیشنر کمیسیون انتخابات گفته بود در صورتی که تکلیف ۱۳۷ هزار و ۶۳۰ رای مبهم و‌ ناشناخته‌ی که در بخش قرنطین دستگاه در ملوگ قرار دارد و ۱۰۲ هزار و ۱۲ رای خارج از زمان رای دهی مشخص نشود، آغاز روند بازشماری آرا در ولایات غیرقانونی است.

خبرگزاری بخدی

لینک اصلی: https://bokhdinews.af/کمیسیون-انتخابات-روند-بسته-بندی-مواد-ب/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری بخدی

آخرین خبر ها:

Loading