بازتاب نیوز

وزارت معارف برای اصلاح نصاب آموزشی نشست مشورتی برگزار می‌کند

١٨ عقرب ١٣٩٨ روزنامه صبح کابل

وزارت معارف اعلام کرده است که برای نخستین بار، به منطور اصلاح نصاب آموزشی، نشست مشورتی برگزار می‌کند.

این وزارت، روز شنبه (۱۸ عقرب) با نشر اعلامیه‌ای گفته است که به‌منظور شمولیت شهروندان در آموزش و پرورش، مردمی‌سازی معارف، جمع‌آوری دیدگاه‌ها و نظریات شهروندان در مورد بازنگری نصاب آموزشی و نیز چگونگی محتوای نصاب آموزشی، برای نخستین بار نشست مشورتی برگزار می‌کند.

در اعلامیه آمده است: «هدف از این نشست که به تاریخ ۲۰ تا ۲۳ عقرب سال جاری برگزار می‌شود، دریافت دیدگاه‌ها و نظریات شهروندان در راستای اصلاح نصاب آموزشی است.»

وزارت معارف افزوده است که در این نشست نزدیک به ۳۰۰ نفر از شهروندان افغانستان، به‌شمول آموزگاران، متخصصان حوزه‌ی آموزشی، نمایندگان شورای علما، استادان دانشگاه، نمایندگان ادارات دولتی، والدین دانش‌آموزان و نیز نمایندگان کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان، شرکت خواهند کرد.

در اعلامیه آمده است که وزارت معارف، مصمم است تا نصاب آموزشی قابلیت محور را بر اساس دیدگاه‌ها و خواست شهروندان تهیه کند.

این وزارت، گفته است که گروه‌های کاری در این نشست مشورتی، در مورد موضوعاتی چون رشته‌بندی مکاتب در دوره‌ی لیسه، ادغام برخی از مضامین درسی، آموزش زبان‌ها و نیز آموزش‌های فراگیر گفت‌وگو خواهند کرد.

وزارت معارف گفته است که یافته‌‌های این نشست، به عنوان راهکار پیشنهادی شهروندان، در نصاب جدید آموزشی وزارت معارف در نظر گرفته خواهد شد.

گفتنی است که فراخوان این نشست، حدود یک ماه پیش در شبکه‌های مجازی صادر و از شهروندان درخواست شده بود تا در راستای برنامه‌ریزی برای شمولیت تصامیم خود در قبال آینده‌ی دانش‌آموزان در این نشست شرکت کنند.

لینک اصلی: https://subhekabul.com/خبرها/ministry-of-education-is-holding/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه صبح کابل

آخرین خبر ها:

Loading