بازتاب نیوز

کمیسیون انتخابات: ۸۲۵۵ محل مورد بازشماری قرار می‌گیرد

١٨ عقرب ١٣٩٨ روزنامه صبح کابل

مسؤولان کمیسیون مستقل انتخابات، می‌گویند که روند بازشماری و تفتیش آرا، آغاز شده است.

حبیب‌الرحمن ننگ، رییس دبیرخانه‌ی کمیسیون مستقل انتخابات، روز شنبه (۱۸ عقرب) به خبرنگاران گفت که بر اساس فیصله‌ی اعضای رهبری این کمیسیون، ۸۲۵۵ محل در ۳۴ ولایت افغانستان، مورد بازشماری و تفتیش قرار خواهد گرفت.

او علاوه کرد که روند تفتیش و بازشماری آرا، بر اساس قانون انتخابات، لوایح، طرزالعمل‌ها و فیصله‌های مربوط، با شفافیت کامل پیش برده خواهد شد.

آقای ننگ، تأکید کرد که دبیرخانه‌ی کمیسیون مستقل انتخابات، متعهد است تا نتیجه‌ی ابتدایی را به زودترین فرصت ممکن، آماده‌ی تصویب و اعلام ‌کند.

این در حالی است که تیم انتخاباتی ثبات و همگرایی به رهبری عبدالله عبدالله، آغاز روند بازشماری و تفتیش آرا از سوی کمیسیون مستقل انتخابات را، خلاف قانون دانسته و آن را تحریم کرده است.

در اعلامیه‌ای که از سوی دفتر مطبوعاتی این تیم انتخاباتی منتشر شده، آمده است که کمیسیون انتخابات دست از قانون‌شکنی برنداشته، قبل از تفکیک و تصفیه‌ی آرای باطل و بدون بایومتریک و بدون مشخص شدن سقف آرای تصفیه شده‌ی هر محل، تصمیم گرفته است تا بازشماری آرا را در ولایات آغاز کند.

این تیم انتخاباتی، از کمیسیون انتخابات خواسته که به وظایف قانونی خود عمل کرده، بازشماری آرا را بعد از تفکیک و تصفیه‌ی کامل آرای تقلبی و بدون بایومتریک، آغاز کند.

رهبری دسته‌ی انتخاباتی ثبات و همگرایی، در اعتراض به بازشماری آرا، از تمامی ناظران خود خواسته است که تا روشن شدن موضوع، از اشتراک در این روند خلاف قانون، خودداری کنند.

این همه در حالی است که به تازگی، منابعی در کمیسیون مستقل انتخابات گفته اند که احتمال تأخیر در اعلام نتیجه‌ی ابتدایی، هنوز هم وجود دارد.

لینک اصلی: https://subhekabul.com/خبرها/recount-of-votes/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه صبح کابل

آخرین خبر ها:

Loading