بازتاب نیوز

خروج نظامی؛ از ناتو انکار و از طالبان اصرار/ جنگ افغانستان پایان می‌یابد؟

١٨ عقرب ١٣٩٨ خبرگزاری تسنیم

- اخبار بین الملل -

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «ینس استولتنبرگ» دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در سفرش به آلمان گفت: تا زمانی که طالبان دست از خشونت برندارند ناتو در افغانستان باقی خواهد ماند.

وی در مراسم سالروز فروپاشی دیوار برلین اظهارداشت که طالبان از مسیر نظامی نمی‌توانند نیروهای امنیتی افغانستان را شکست دهند.

استولتنبرگ خاطرنشان کرد که مشکلات و چالش‌های زیادی درافغانستان وجود دارد اما پیشرفت‌ها نیزقابل ملاحظه هستند، اکنون نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان وظیفه‌‌ای را پیش می‌برند که در سالهای گذشته بیش از یکصد هزارنظامی خارجی انجام می‌دانند و این پیام واضح ما برای طالبان است تا جنگ را از طریق توافق سیاسی پایان دهند.

دبیرکل ناتو همچنین تاکید کرد که کشورهای عضو این سازمان به پیشتیبانی از نیروهای امنیتی افغانستان ادامه خواهند داد.

کرزی: برقراری صلح در افغانستان در صورت خروج آمریکا ممکن استکهنه سربازها و خانواده‌های آن‌ها خواستار خروج آمریکا از افغانستان هستندعبدالله: خروج آمریکا از افغانستان پایان دنیا نیست اما طالبان نیز دلیلی برای صلح نداردطالبان: جنگ در افغانستان تا زمان حضور نظامیان خارجی ادامه می‌یابدطالبان: ما آماده‌ایم؛ آمریکا صلح یا جنگ را انتخاب کند

از سوی دیگر، طالبان بارها اعلام کرده است که جنگ افغانستان با حمله نظامیان آمریکایی آغاز شد و دلیل این جنگ نیز حضور نیروهای این کشور است بنابراین این جنگ زمانی پایان می‌یابد که نظامیان خارجی افغانستان را ترک کنند.

این گروه خاطرنشان کرده که افغان‌ها برای جنگ به آمریکا و اروپا نرفته‌اند و این غربی‌ها هستند که افغانستان را اشغال کرده‌اند و به جنگ ادامه می‌دهند.

انتهای پیام/.

لینک اصلی: https://www.tasnimnews.com/fa/news/1398/08/18/2136780/خروج-نظامی-از-ناتو-انکار-و-از-طالبان-اصرار-جنگ-افغانستان-پایان-می-یابد

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری تسنیم

آخرین خبر ها:

Loading