بازتاب نیوز

افتتاح ۲۰ کارخانه جدید در شهرک صنعتی هرات طی سال جاری

١٨ عقرب ١٣٩٨ خبرگزاری فارس

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، مسؤولان اتاق صنایع و معادن ولایت هرات می‌گویند که از آغاز سال جاری تاکنون، ۲۰ کارخانۀ جدید در شهرک صنعتی هرات آغاز به‌کار کرده‌اند.

به گـفتۀ این مسؤولان، این کارخانه‌ها در بخش تولید مواد خوراکی و ساختمان فعالیت دارند که بیش از ۵۰ میلیون دلار روی آن‌ها سرمایه‌گذاری شده‌ است.

«حمدالله خادم» رییس اتاق صنایع و معادن هرات در این باره گفت: بخش‌هایی که ما در آن توسعه پیدا کردیم، می‌توانیم بگویم که در حد خودکفایی رسیده‌ایم، اکثرأ کارخانه تولید مواد غذایی هستند.

شماری از صاحبان صنایع در ولایت هرات، می‌گویند که علاقمندی به سرمایه‌گذاری‌ها در بخش‌های گوناگون هنوزهم وجود دارد، اما آنان از نبود امتیازهای ویژه برای سرمایه‌گذاران تازه کار، شکایت دارند.

این صاحبان صنایع، کمبود برق، فساد در گمرک‌ها و ناامنی‌ها را در کشور از بزرگترین چالش‌ها فراراه کارشان می‌دانند.

محمدشاه سخی زاده، صنعت‌گر در هرات بیان داشت: مهمترین مشکل در صنعت شهرک هرات برق آن است که باید دلسردی سرمایه گذاران در این قسمت شده است.

مسؤولان اتاق صنایع و معادن هرات می‌گویند اگر برق مورد نیاز کارخانه‌داران به دسترس آنان قرارگیرد، احتمال دارد که بیش از بیست کارخانۀ تولیدی دیگر نیز به‌زودی در پارک‌های صنعتی هرات آغاز بکار کنند.

هم‌اکنون ۳۰۰کارخانۀ تولیدی در شهرک صنعتی هرات فعالیت دارند که بیشتر به تولیدات موادغذایی، ساختمانی، لبنیات و سنگ مرمر می‌پردازند.

لینک اصلی: http://af.farsnews.com/economy/news/13980818000824

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری فارس

آخرین خبر ها:

Loading