بازتاب نیوز

تفتیش و بازشماری آرا بر اساس قانون انتخابات و طرزالعمل ها صورت می‌گیرد

١٨ عقرب ١٣٩٨ صدای افغان - آوا

تفتیش و بازشماری آرا بر اساس قانون انتخابات و طرزالعمل ها صورت می‌گیرد
خبرگزاری آوا- کابل: کمیسیون مستقل انتخابات اعلام کرد که روند بسته بندی مواد مورد ضرورت برای روند تفتیش و بازشماری و همچنان اعزام هیئت بازشماری و تفتیش به ۳۴ ولایت امروز(شنبه) آغاز شد.

حبیب الرحمن ننگ، رئیس دبیرخانه کمیسیون انتخابات امروز به خبرنگاران گفت که این روند در حضورداشت۳۰  تن از ناظرین، مشاهدین و رسانه های ملی و بین المللی آغاز شده است.

آقای ننگ افزود که به اساس فیصله اعضای رهبری کمیسیون مستقل انتخابات تعداد 8255 محل در 34 ولایت مورد بازشماری و تفتیش قرار می‌گیرد.

ننگ تاکید کرد که روند تفتیش و بازشماری آرا بر اساس قانون انتخابات، لوایح، طرزالعمل ها و فیصله های مربوطه با شفافیت کامل پیش برده می‌شود.

او همچنان گفت که دبیرخانه کمیسیون متعهد است تا نتایج ابتدائی انتخابات را به زودترین فرصت ممکن آماده تصویب و اعلان ‌سازد.

روند بازشماری و تفتیش بخشی از آرای انتخابات ریاست جمهوری باو جود مخالفت ستادهای انتخاباتی داکتر عبدالله عبدالله، گلب الدین حکمتیار و رحمت الله نبیل آغاز شده است.

این تصمیم کمیسیون انتخابات در حالی گرفته شده است که آرای تکراری و خارج از زمان و دیگر آرای تقلبی تا کنون تصفیه نشده است. افزون بر این، تیم ثبات و همگرایی گفته است که ۲ هزار و ۴۳۲ محل رأی‌دهی دیگر نیز که هیچ کسی از موجودیت آن‌ها اطلاعی نداشت و هیچ‌گونه معلومات بیومتریکی در مورد آن‌ها وجود ندارد، براساس تصمیم جدید کمیسیون انتخابات، شامل روند بازشماری آرا شده است.

 تکت انتخاباتی داکتر عبدالله خاطر نشان کرده اند، در مقابل اعتباردهی آرای تقلبی بی‌تفاوت نمی‌نشیند. این تیم از کمیسیون انتخابات خواسته است که به وظایف قانونی خود عمل کرده و بازشماری آرا را بعد از تفکیک و تصفیه‌ی کامل آرای تقلبی و بدون بیومتریک، آغاز کند.
 

لینک اصلی: https://www.avapress.com/fa/news/195187/تفتیش-بازشماری-آرا-اساس-قانون-انتخابات-طرزالعمل-صورت-می-گیرد

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از صدای افغان - آوا

آخرین خبر ها:

Loading