بازتاب نیوز

دولت‌ساز: تیم‌های انتخاباتی از ابراز نظر غیرمسؤولانه خودداری کنند

١٩ عقرب ١٣٩٨ روزنامه صبح کابل

تیم انتخاباتی دولت‌ساز، از سایر تیم‌های انتخاباتی خواسته است که از اظهارنظرهای غير مسؤولانه و بدون دلیل و مدرک، خودداری کنند.

این تیم انتخاباتی، شنبه شب (۱۸ عقرب) با نشر اعلامیه‌ای گفته است که سایر تیم‌های انتخاباتی، با رعایت اصول رفتار نامزدان ریاست جمهوری، در تأمین شفافیت با کميسیون‌های انتخاباتی همکاری کنند.

در اعلامیه آمده است که نامزدان باید با رعایت قوانین، لوایح و طرزالعمل‌های مرتبط به انتخابات، در امور کاری کميسیون‌های انتخاباتی دخالت نکرده و سبب اخلال پروسه‌ی انتخابات نشوند.

تیم انتخاباتی دولت‌ساز، تأکید کرده است که هر نامزد، مکلف است که با رعایت قوانین نافذه، از اظهارنظرهای افتراء آمیز، فتنه‌انگیز و تحریک کننده‌ی احساسات مردم، خودداری کند.

در اعلامیه، از کمیسیون‌های انتخاباتی خواسته شده که تقویم کاری خود را رعایت و نتیجه‌ی انتخابات ریاست جمهوری را در زمان تعیین شده‌ی جدید، اعلام کنند.

تیم انتخاباتی دولت‌ساز، گفته است که تأخیر بی‌مورد در اعلام نتیجه‌ی انتخابات، افغانستان را در حالت ابهام قرار داده و چنین حالت مبهم، صدمه‌ی مستقیم و غیر مستقیم به اقتصاد و پروسه‌ی صلح وارد خواهد کرد. در اعلامیه آمده است که تأخیر مجدد در اعلام نتیجه‌ی ابتدایی، هیچ توجیه قانونی نخواهد داشت.

این در حالی است که تیم‌های انتخاباتی عبدالله عبدالله، رحمت‌الله نبیل و گلب‌الدین حکمتیار، روند بازشماری و تفتیش بیش از دو و نیم هزار محل رأی‌دهی را تحریم کرده اند.

دسته‌ی انتخاباتی ثبات و همگرایی به رهبری عبدالله عبدالله، آغاز روند بازشماری آرا را خلاف قانون دانسته و از ناظران خود خواسته است که در جریان تفتیش و بازشماری اشتراک نکنند.

به تازگی، دبیرخانه‌ی کمیسیون انتخابات اعلام کرده است که آرای ۸۲۵۵ محل رأی‌دهی تحت نظارت ناظران و مشاهدان مورد تفتیش و بازشماری قرار می‌گیرد.

لینک اصلی: https://subhekabul.com/خبرها/governor-electoral-teams-refrain-from-giving/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه صبح کابل

آخرین خبر ها:

Loading