بازتاب نیوز

دولت ساز: تیم های انتخاباتی از اظهار نظر غیرمسئولانه خودداری کنند

١٩ عقرب ١٣٩٨ خبرنامه

کمیته سیاسی ستاد انتخاباتی دولت ساز از تیم های انتخاباتی خواسته است که از اظهار نظرهای غیرمسئولانه و بدون دلایل و مدارک، خودداری کرده و با رعایت اصول رفتار کاندیدان در روند انتخابات و تامین شفافیت، با کمیسیون های انتخاباتی همکاری کنند.

کمیته سیاسی تیم دولت ساز شب گذشته(شنبه، ۱۸عقرب) با نشر یک اعلامیه گفته است که مردم افغانستان منتظر اعلان نتیجه انتخابات اند.

این دسته انتخاباتی در اعلامیه خود از کمیسیون های انتخاباتی خواسته است که در روشنایی قوانین نافذه، مقررات و طرزالعمل های انتخاباتی، تقویم کاری خویش را رعایت و نتایج انتخابات ۶ میزان را در زمان و موعد جدید تعیین شده اعلان نماید.

در اعلامیه این دسته انتخاباتی تاکید شده که تعویق بی مورد اعلان نتایج انتخابات، کشور را در حالت ابهام قرار می دهد و این حالت مبهم صدمه مستقیم و غیرمستقیمی به اقتصاد کشور و روند صلح وارد می کند.

این دسته انتخاباتی تاکید کرده است که کمیسیون های انتخاباتی باید نتیجه ابتدایی انتخابات را به تاریخ ۲۳ عقرب اعلان نمایند و معطل قراردادن دوباره اعلان نتیجه ابتدایی، هیچ توجیه قانونی نخواهد داشت.

این در حالی است که روز گذشته کمیسیون مستقل انتخابات روند بازشماری آرا را آغاز کرد که این اقدام با واکنش دیگر دسته های انتخاباتی روبرو شد.

دسته انتخاباتی داکتر عبدالله عبدالله، رحمت الله نبیل، گلبدین حکمتیار  و شورای کاندیدان ریاست جمهوری بدون معلوم نبودن سرنوشت حدود ۳۰۰ هزار آرای مشکل دار بایومتریکی، آغاز این روند را قانون شکنی خواندند.

لینک اصلی: http://khabarnama.net/blog/2019/11/10/electoral-teams-refrain-from-making-irresponsible-comments/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرنامه

آخرین خبر ها:

Loading