بازتاب نیوز

طوفان بلبل در هند چند کشته به جا گذاشت

١٩ عقرب ١٣٩٨ دويچه وله

طوفان بلبل در سواحل این دو کشور آسیای جنوبی در مناطق جنگل های حرایی سونداربانس رسیده است. این منطقه ایالت بنگال غربی هند را با بنگله دیش متصل می کند. عایشه خاتون هواشناس در داکه گفته است که طوفان کمی ضعیف شده و سرعت آن به ۱۲۰ کیلومتر در ساعت رسیده است. او انتظار دارد که چندین ساعت طول خواهد کشید تا طوفان از سواحل بنگله دیش عبور کند.

موسسه هواشناسی بنگله دیش پیش بینی کرده است که موج های این طوفان تا دو متر بالا خواهند رفت. اداره حفاظت از حادثات طبیعی اعلام کرده است که تاکنون گزارشی از کشته ها در دست نیست. رسانه های محلی گزارش داده اند که ده ها ماهیگیر مفقود شده اند، اما مقامات این گزارش ها را رد کرده است.

Indien Zyklon Bulbul (AFP/D. Sarkar)

باشندگان ایالت بنگال غربی هند به مناطق امن انتقال یافته اند

تخلیه مناطق به صورت گسترده

مقامات بنگله دیش گزارش دادند كه بیش از دو میلیون نفر به ۵۵۰۰ پناهگاه اضطراری منتقل شده اند. در هند بیش از ۱۲۰ هزار نفر از مناطق ساحلی به جا های امن رسیده اند. هواشناسان انتظار سیلاب های شدید را دارند و همچنین بارش شدید باران در داخل کشور پیش بینی شده است. میدان های هوایی و بنادر مسدود گردیده اند.

در مناطق ساحلی کم ارتفاع در بنگله دیش حدود ۳۰ میلیون نفر زندگی می کنند. این مناطق همواره در معرض خطر طوفان های مخرب قرار دارند. در دهه های اخیر صدها هزار نفر در نتیجه طوفان ها جان های شانرا از دست داده اند. در حالیکه تعداد دفعات و شدت طوفان ها به دلیل تغییر آب و هوا افزایش یافته است، اما به دلیل تلاش های سریع تر تخلیه و ساخت هزاران پناهگاه در امتداد ساحل، شمار تلفات کاهش یافته است.

nka, si (dpa, afp)

لینک اصلی: https://www.dw.com/fa-af/طوفان-بلبل-در-هند-چند-کشته-به-جا-گذاشت/a-51188588?maca=dar-rss-dar-all-1481-rdf

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از دويچه وله

آخرین خبر ها:

Loading