بازتاب نیوز

شکایت مسافران از افزایش قیمت تکت پروازهای داخلی

١٩ عقرب ١٣٩٨ رادیو اروپای آزاد

اداره هوانوردی ملکی افغانستان می‌گوید پس از بررسی‌ مشکلات مسافران و با توجه به مصارف طیاره‌ها، نرخ ‌جدیدی برای پروازهای داخلی تعیین کرده است.

قاسم رحیمی، سخنگوی این اداره به رادیو آزادی گفت این تصمیم پس از شکایات مسافران گرفته شده است.

به گفته آقای رحیمی هر شرکت‌ هوایی که از قیمت‎های منظور شده تخطی کند به گونۀ قانونی تحت پیگرد این اداره قرار می‌گیرد.

او گفت: "هر شرکت که از نرخنامه اداره هوانوردی ملکی تخطی کند مطابق طرزالعمل‌هایی‌که در این زمینه وجود دارد، با آن برخورد می‌کنیم، نمایندگی‌ها و شرکت‌های توریستی که امتیاز فروش تکت را به دست آورده اند و تکت را قیمت بفروشند ما از طریق شرکت‌های هوایی اقدام می‌کنیم تا سلب امتیاز شوند."

از سویی هم، شبیراحمد باشنده ولایت بدخشان و پرویز نظری باشنده ولایت هرات با نگرانی از افزایش سرسام‌آور قیمت تکت به رادیو آزادی گفتند که شرکت‌های هوایی با استفاده از نام بازار آزاد و ناامنی مسیر شاهراه‌های کشور قیمت تکت را دو برابر کرده‌اند.

شبیر احمد: "واقعاً قیمت تکت طیاره در بدخشان خیلی بالاست، با وجودی‌که قیمت تکت از بدخشان تا کابل حدود ۹۰ دالر امریکایی است، اما شرکت‌ها با استفاده از نام بازار آزاد تا ۱۳۰ دالر تکت را برای مردم به فروش می‌رسانند."

پرویز نظری: "قیمت تکت‌ها خیلی بالاست اگر شما به بازار بروید ببیند که یک تکت چقدر قیمت است، مردم غریب توان رفتن به طیاره را ندارد، اگر از راه زمین برویم کشته می‌شوم . دولت هیچ توجه ندارد."

از سوی دیگر، عبدالمتین فراصت مسئول مطبوعاتی شرکت هوایی آریانا به رادیو آزادی می‌گوید که نمایندگی‌های این شرکت در سراسر کشور مطابق نرخنامه ریاست هوانوردی تکت می‌فروشند.

او گفت: "دفاتر رسمی ما در سراسر کشور مطابق نرخنامه ریاست هوانوردی تکت‌ها را بفروش می‌رسانند، اما کسانی‌که از بازار از دست دوم و سوم تکت خرید می‌کنند ممکن قیمت باشد."

سخنگوی اداره هوانوردی ملکی افغانستان هم‌چنین افزود که در تعیین نرخنامۀ جدید اوضاع اقتصادی شرکت‌ها و مسافران در نظر گرفته شده است.

به گفته آقای رحیمی، مسافرانی که از شرکت‌های هوایی شکایت دارند، می‌توانند به ریاست هوانوردی مراجعه کنند تا به مشکل‌شان رسیدگی شود.

او افزود: "ما طرزالعمل داریم و مطابق آن عمل می‌کنیم، هر هموطن ما که شکایت از افزایش قیمت تکت از هر شرکت هوایی داشته باشد می‌تواند ما را در جریان قرار دهد بدون شک ما به او مشکل رسیدگی خواهیم کرد.

اداره هوانوردی ملکی می‌گوید که این تصمیم در حضور نمایندگان شرکت‌های هوایی آریانا و کام‌ایر و بر اساس محاسبه هزینه عملیاتی شرکت‌های هوایی اتخاذ شده است.

لینک اصلی: https://da.azadiradio.com/a/30262470.html

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از رادیو اروپای آزاد

آخرین خبر ها:

Loading