بازتاب نیوز

طالبان و دولت افغانستان اخبار رسانه‌ها مبنی بر مذاکره در قطر را رد کردند

١٩ عقرب ١٣٩٨ خبرگزاری تسنیم

- اخبار بین الملل -

به گزارش دفتر منطقه‌­ای خبرگزاری تسنیم، «سهیل شاهین» به «پژواک» گفت که خبر مربوط به سفر هیئتی از دولت به قطر برای مذاکره با طالبان بی­‌پایه و اساس است.

تاکنون بارها خواسته دولت افغانستان برای مذاکره با طالبان رد شده است.

گروه طالبان همواره گفته­ است که با گروه­های سیاسی افغانستان گفت‌وگو خواهد کرد اما با هیچ فردی به عنوان نماینده دولت حاضر به مذاکره نیست. 

«کبیر حقمل»، سخنگوی شورای امنیت ملی افغانستان نیز اعزام نماینده از سوی دولت به خارج از افغانستان برای گفت‌وگو با طالبان را رد کرد.

معاون اشرف غنی: روند صلح تنها از راه مذاکره طالبان با آمریکا پیروز نمی‌شودمذاکره طالبان با دولت؛ شرط احزاب برای تعویق انتخابات ریاست جمهوری افغانستانترامپ؛ از بهانه «آتش‌بس» برای لغو مذاکره با طالبان تا تکرار کشتن 10میلیون نفر در افغانستانتشکیل «شورا»؛ پیشنهاد احزاب افغانستان برای مدیریت مذاکره با طالبانعربستان؛ تلاش برای تشدید جنگ یمن و حمایت از دولت افغانستان در مذاکره با طالبان

روز گذشته اخباری در رسانه­‌ها منتشر شد مبنی بر این که هیئتی از شورای امنیت ملی افغانستان و از طرف رئیس­ جمهور این کشور مخفیانه به قطر سفر کرده است تا از طالبان درخواست شود در ازای رهایی زندانیان این گروه از جمله انس حقانی، طالبان نیز با برقراری آتش­‌بس و حضور آنها در چین موافقت کند.

انتهای پیام/.

لینک اصلی: https://www.tasnimnews.com/fa/news/1398/08/19/2137369/طالبان-و-دولت-افغانستان-اخبار-رسانه-ها-مبنی-بر-مذاکره-در-قطر-را-رد-کردند

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری تسنیم

آخرین خبر ها:

Loading