بازتاب نیوز

کشف میدان نفتی جدید ۵۰ میلیارد بشکه ای در ایران

١٩ عقرب ١٣٩٨ دويچه وله

حسن روحانی، رئیس جمهور ایران روز یکشنبه اعلام کرد که یک میدان نفتی جدید با ظرفیت بیش از ۵۰ میلیارد بشکه نفت خام در خوزستان کشف شده است.

وی اضافه کرد که این میدان نفتی جدید، میزان ذخایر نفتی ایران را تا یک سوم افزایش می دهد: «من به کاخ سفید می گویم: روزهایی که شما علیه فروش نفت ایران تحریم وضع کردید، کارمندان و انجینیران کشور ما توانستند ۵۳ میلیارد بشکه نفت را کشف کنند».

بیشتر بخوانید:  تحریم ها؛ ایران برای فروش نفت از هر امکانی استفاده می‌کند

حسن روحانی رئیس جمهور ایران

حسن روحانی رئیس جمهور ایران

این میدان نفتی می تواند پس از اهواز با ۶۵ میلیارد بشکه نفت خام، دومین ذخیره نفتی بزرگ ایران باشد.

جستجوی راه حل

این خبر چند روز پس از آن نشر شد که ایران اعلام کرد که می خواهد غنی سازی اورانیم را از سر بگیرد؛ موضوعی که نقض جدید توافقنامه هسته ای سال ۲۰۱۵ میان غرب و ایران می باشد.  

بخش انرژی جمهوری اسلامی ایران تحت تحریم های شدید ایالات متحده امریکا می باشد؛ تحریم هایی که مخصوصا از رسیدن نفت ایران به بازارهای جهانی جلوگیری می کنند.

مرتبط:  امریکا می خواهد صادرات نفت ایران را به صفر برساند

پالایشگاه نفت ماهشهر در ولایت خوزستان ایران

پالایشگاه نفت ماهشهر در ولایت خوزستان ایران

در پی توافقنامه هسته ای سال ۲۰۱۵، نفت ایران بار دیگر به یک منبع مهم درآمد این کشور تبدیل شد. تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده امریکا برای خروج از این توافقنامه باعث وضع مجدد تحریم ها بر ایران گردید و بخش نفتی اش را تحت فشار قرار داد. از آن زمان به بعد ایران تلاش می کند راه حل جدیدی را برای این منبع عایداتی مهم اش پیدا کند.

امضا کنندگان اروپایی پای توافقنامه اتومی با ایران تلاش می کنند آن را حفظ کنند، اما تصمیم هفته گذشته ایران برای رفتن به سوی غنی سازی مجدد یورانیم به وضاحت این تلاش ها را صدمه زده است.

Rsh/Nka/ ls/aw (AP, Reuters)

  

 

لینک اصلی: https://www.dw.com/fa-af/کشف-میدان-نفتی-جدید-۵۰-میلیارد-بشکه-ای-در-ایران/a-51189331?maca=dar-rss-dar-all-1481-rdf

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از دويچه وله

آخرین خبر ها:

Loading