بازتاب نیوز

عملیات مشترک نیروهای امنیتی و دفاعی زیر نام «شاهین ۲۱۶» در سرپل آغاز شد

١٩ عقرب ١٣٩٨ روزنامه اطلاعات روز

اطلاعات روز: نیروهای ارتش در شمال کشور از آغاز عملیات مشترک تصفیوی نیروهای امنیتی و دفاعی زیر نام «شاهین ۲۱۶» در مربوطات مرکز ولایت سرپل خبر داده‌اند.

حنیف رضایی، سخن‌گوی قول اردوی ۲۰۹ شاهین به روزنامه اطلاعات روز گفت که این عملیات حوالی ساعت ۱۰:۰۰ پیش از ظهر امروز (یک‌شنبه، ۱۹ عقرب) در روستاهای «بغاوی افغانیه» و «بغاوی گرم‌آبی» آغاز شده است.

آقای رضایی گفت که رییس ارکان قول اردوی ۲۰۹ شاهین و فرمانده لوای دوم این قول اردو به دنبال شکایت‌های مردم مبنی بر فعالیت هراس‌افگنان چندی پیش به روستاهای یادشده رفته بودند و پس از ارزیابی‌های امنیتی، عملیات «شاهین ۲۱۶» نیز آغاز شده است.

او گفت که رهبری این عملیات را عبدالسمیع بخشی، رییس ارکان قول اردوی ۲۰۹ شاهین و منیب امیری، فرمانده لوای دوم این قول اردو به عهده دارند.

سخن‌گوی قول اردوی ۲۰۹ شاهین در ادامه گفت که در حال حاضر تصفیه و تلاشی روستاهای یادشده از سوی نیروهای امنیتی و دفاعی آغاز شده، اما درگیری مستقیم بین این نیروها و جنگ‌جویان طالب تا کنون صورت نگرفته است. به گفته‌ی او، این عملیات تا زمان رفع کامل نگرانی‌های امنیتی در این روستاها ادامه خواهد داشت.

لینک اصلی: https://www.etilaatroz.com/87288/a-joint-operation-of-the-security-and-defense-forces-under-the-name-shahin-216-began-in-sar-e-pol/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه اطلاعات روز

آخرین خبر ها:

Loading