بازتاب نیوز

عبدالله بازشماری آرای انتخابات ریاست جمهوری را تحریم کرد

١٩ عقرب ١٣٩٨ دويچه وله

خبرگزاری آلمان نوشته که رئیس اجرائیه حکومت وحدت ملی افغانستان روز یکشنبه اعلام کرد تا زمانی که کمیسیون مستقل انتخابات حدود ۳۰۰ هزار رایی که در آنها تقلب بالقوه صورت گرفته را از آرای پاک تفکیک نکند، ناظرانش در روند بازشماری آرا سهم نخواهند گرفت.

وی که در میان هوادارانش در کابل سخنرانی می کرد، ادعا نمود که ۱۳۷ هزار صندوق رای دهی مشکوک قبلا بررسی شده اند که ۱۰۰ هزار آنان قبل یا بعد از اولین ساعات آغاز رای دهی پر شده اند. وی قبلا نیز بارها تاکید کرده که فقط آرای بایومتریک شده شمارش گردند.

مرتبط:  ادعای شکسته شدن قفل؛ جنجال دیگری در انتخابات افغانستان

ویدیو را ببینید 01:39 به اشتراک گذاری غنی و عبدالله رای دادند: شریکان قدرت و رقبای انتخاباتی

فرستادن Facebook Twitter google+ Whatsapp Tumblr Digg stumble reddit Newsvine

لینک کوتاه https://p.dw.com/p/3QOLo

سران حکومت وحدت ملی در انتخابات افغانستان رای دادند

عبدالله گفت شماری از نتایج محلات رای دهی نیز از روی عکس یا عکسی از یک عکس دیگر حساب شده اند. عبدالله گفت که تیم وی حاضر است در حضور ناظران و رسانه ها در این زمینه بحث کند. کمیسیون مستقل انتخابات حالا باید در این زمینه واکنش نشان بدهد.

 کمیسیون گفته که بازشماری آرا را در سراسر کشور به روز یکشنبه آغاز کرده است. این کمیسیون قبلا گفته بود که همه آرا از ولایت ها به کابل منتقل گردیده اند.

انتخابات ریاست جمهوری افغانستان پس از تاخیر طولانی در ۲۸ سپتمبر سال جاری میلادی برگزار گردید و قرار بود نتایج ابتدایی اش به تاریخ ۱۹ اکتوبر نشر شود، اما به ۱۴ نوامبر به تعویق انداخته شد.

مرتبط:  نتایج انتخابات ریاست جمهوری افغانستان به تاریخ ۲۳ عقرب اعلام می شود

به نقل از آخرین اطلاعات کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان، بیش از ۱.۸ میلیون رای معتبر شناخته شده اند. این کمیسیون در ابتدا اعلام کرد که ۲.۷  میلیون تن در انتخابات رای داده که کمترین میزان اشتراک مردم در یک انتخابات در پی فروپاشی نظام طالبان در سال ۲۰۰۱ می باشد.

Rsh/Si (dpa)

ویدیو را ببینید 02:09 به اشتراک گذاری انتخابات ریاست جمهوری افغانستان پیروزی دموکراسی بود؟

فرستادن Facebook Twitter google+ Whatsapp Tumblr Digg stumble reddit Newsvine

لینک کوتاه https://p.dw.com/p/3QS6h

انتخابات ریاست جمهوری افغانستان پیروزی دموکراسی بود؟

 

لینک اصلی: https://www.dw.com/fa-af/عبدالله-بازشماری-آرای-انتخابات-ریاست-جمهوری-را-تحریم-کرد/a-51191205?maca=dar-rss-dar-all-1481-rdf

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از دويچه وله

آخرین خبر ها:

Loading