بازتاب نیوز

حضور پررنگ تجار باسابقه افغانستان در بورس انرژی ایران

١٩ عقرب ١٣٩٨ خبرگزاری فارس

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس،بورس انرژی ایران بر اساس جدول عرضه فرآورده های نفتی و هیدروکربنی که منتشر کرده این هفته میزبان بیش از 500 هزار تن انواع فراورده نفتی در رینگ صادراتی خود به مقاصد بین‌المللی است.

بر اساس این گزارش  این هفته بورس انرژی ایران 20 هزار تن گاز مایع (LPG ، 20) هزار تن نفت سفید(نفت سفید) و 10 هزار تن برش سنگین (heavy end) را روانه میز فروش رینگ بین الملل خود خواهد کرد.

همچنین در روز سه شنبه هفته جاری نیز 454 هزار تن گازوئیل و بنزین با کیفیت ایرانی با حضور 14 کارگزار عرضه از طریق مسیر حمل زمینی به کشور‌های همجوار کشور بر روی رینگ صادراتی بورس انرژی ایران خواهند رفت.

 

از نکات قابل توجه در این عرضه‌های پر حجم و مداوم در بورس انرژی ایران، اطمینان از کیفیت کالا در راستای حفظ سلامت شهروندان و محیط زیست کشورهای مقصد است که بر اساس استانداردهای فراتر از یورو 5 تولید شده‌اند.

حضور پر رنگ تجار با سابقه افغانستان در بورس انرژی ایران و استقبال از عرضه فرآورده‌های نفتی با ارزشی همچون گازوئیل و بنزین حاکی از اعتماد این تجار به کیفیت کالاهای عرضه شده در بازار رقابتی بورس انرژی و دقت در حفظ سلامت مردم افغان و محیط زیست این کشور دارد.

بورس انرژی بازار بدون واسطه و متشکلی است که تجار و عرضه کنندگان می توانند بدون دغدغه و بر اساس مکانیزم منصفانه قیمت تعادلی در عرضه و تقاضای با یکدیگر معامله کنند.

لینک اصلی: http://af.farsnews.com/economy/news/13980819000943

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری فارس

آخرین خبر ها:

Loading