بازتاب نیوز

اندرابی: داعش در افغانستان شکست خورده است

١٩ عقرب ١٣٩٨ خبرگزاری فارس

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، مسعود اندرابی، وزیر کشور افغانستان گفت: گروه داعش در افغانستان به‌ویژه در ننگرهار شکست خورده و رهبری این گروه نیز از بین برده شده است.

اندرابی که به منظور معرفی، ایمل نیازی، فرمانده جدید پلیس ننگرهار به آن ولایت سفر کرده بود، در یک نشست خبری مشترک با والی ننگرهار در شهر جلال‌آباد، مرکز این ولایت گفت: افغانستان دیگر برای داعش پناه‌گاه نخواهد بود.

وی همچنان در مراسم معرفی نیازی در مورد از بین بردن باندهای تبهکار در ننگرهار نیز به مردم آن ولایت وعده داده است همان‌طوری که این باندها را در کابل از بین برده است، در ننگرهار نیز از بین خواهند برد.

در همین حال شاه‌محمود میاخیل، والی ننگرهار در این نشست خبری گفت: گروه‌های مسلح در این ولایت سرکوب شده و ۲۰شهرستان در ننگرهار تأمین امنیت شده است.

میاخیل همچنان گفت: در حال حاضر عملیات نیروهای امنیتی در شهرستان شیرزاد ادامه دارد و در دیگر ساحات ناامن این ولایت نیز برای راه‌اندازی عملیات برنامه‌ریزی شده است.

والی ننگرهار اضافه کرد: مردم و نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان با دادن قربانی گروه داعش را در ننگرهار با شکست مواجه کرده کرده و بیشترین تکیه‌گاه داعش ننگرهار بود که حالا پس از شکست در این ولایت به شماری از ولایات دیگر رفته‌اند که در آنجا نیز سرکوب خواهند شد.

داعش پنج سال پیش در عراق و سوریه به فعالیت آغاز کرد. پس از آن فعالیت این گروه در افغانستان نیز زیر نام شاخه خراسان ادامه داشته است.

میاخیل در مورد سرکوب گروه طالبان در این ولایت نیز گفته است که این گروه در هشت ماه گذشته به شدت سرکوب شده و سیستم ارتباطی این گروه منهدم شده است. 

لینک اصلی: http://af.farsnews.com/politics/news/13980819000901

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری فارس

آخرین خبر ها:

Loading