بازتاب نیوز

مسعود اندرابی: داعش در ننگرهار شکست خورده‌ است

١٩ عقرب ١٣٩٨ خبر تلویزیون یک

سرپرست وزارت امور داخله که به ننگرهار رفته‌، می‌گوید: گروه داعش به صورت کامل شکست خورده و ننگرهار دیگر پناه‌گاه‌ این گروه نخواهد بود.

مسعود اندرابی، سرپرست وزارت امور داخله امروز یک‌شنبه ۱۹ میزان، در مراسم معرفی فرمانده جدید پولیس ننگرهار به باشندگان این ولایت وعده داد که نیروهای امنیتی به‌زودی با سرکوب شبکه‌های جرمی، ناامنی‌های برخواسته از جرم‌های جنایی را مهار خواهند کرد.

سرپرست وزارت امور داخله در این مراسم گفت که داعش در ننگرهار به صورت کامل شکست خورده و ننگرهار دیگر پناه‌گاه این گروه نخواهد بود.

آقای اندرابی به باشند‌گان این ولایت همچنان وعده‌ی برنامه‌ریزی پنج ساله برای تشکیل پولیس این ولایت و راه اندازی عملیات در فصل زمستان برای نابودی گروه‌های مخالف مسلح دولت را نیز داد.

هم‌زمان، فرمانده پولیس هلمند در واکنش به نگرانی‌ها و گزارش‌های مبنی بر حضور گروه داعش به این ولایت، می‌گوید که داعش در این ولایت جایی ندارد.

اما فرمانده‌ پولیس هلمند، طالبان و قاچاق‌چیان مواد مخدر را بازوان یک دیگر می‌خواند و می‌گوید که طالبان با پشتیبانی قاچاق‌چیان، هم‌اکنون اداره‌ی سه ولسوالی هلمند را به‌گونه‌ی کامل در دست دارند.

با این حال، او تاکید دارد که در بخش‌های زیر اداره‌ی حکومت، کشت مواد مخدر به صفر رسیده است.

این در حالی است که افغانستان هنوز بیش از نود درصد مواد مخدر جهان را تولید می‌کند که در این میان، سهم کشت مواد مخدر در هلمند بیشتر از تمام دیگر ولایت‌های افغانستان است.

لینک اصلی: http://www.1tvnews.af/fa/news/afghanistan/40195-2019-11-10-12-41-24

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبر تلویزیون یک

آخرین خبر ها:

Loading