بازتاب نیوز

با وجود تحریم دسته های انتخاباتی؛ روند بازشماری آرا در ولایات آغاز شد

١٩ عقرب ١٣٩٨ خبرنامه

کمیسیون مستقل انتخابات اعلام کرده است که روند تفتیش و بازشماری آرای انتخابات ریاست جمهوری در ولایت ها رسما آغاز شده است.

کمیسیون مستقل انتخابات گفته است که روند بازشماری و تفتیش آراء انتخابات ریاست جمهوری امروز یک‌شنبه(۱۹عقرب) از سوی این کمیسیون با حضور ناظرین نامزدان انتخابات ریاست جمهوری، نهادهای ناظر بر روند انتخابات، مشاهدین ملی و بین المللی و رسانه‌ها در دفاتر ولایتی کمیسیون مستقل انتخابات رسما آغاز شده است.

کمیسیون انتخابات افزوده است، بر اساس گزارش های ابتدایی، این روند در ریاست های امور انتخاباتی برخی ولایات آغاز گردیده و قرار است در ۳۴ ولایت کشور بیشتر از ۸ هزار و ۲۰۰ محل بازشماری و تفتیش گردند.

این در حالی است که دسته های انتخاباتی رحمت الله نبیل، گلبدین حکمتیار، عبدالله عبدالله و شورای نامزدان انتخابات ریاست جمهوری، آغاز بازشماری آرا را قانون شکنی خوانده و آن را تحریم کردند.

از سویی هم عبدالله عبدالله امروز در یک گردهمایی در تالار لویه جرگه هشدار داد که روند بازشماری آرا باید متوقف شود، و اگر کمیسیون بازشماری آرا را در غیاب ناظران این تیم انجام دهد، مشروعیت نخواهد داشت و اقدامات بعدی آن ها مسالمت‌آمیز خواهد بود.

لینک اصلی: http://khabarnama.net/blog/2019/11/10/the-recount-process-began-in-the-provinces/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرنامه

آخرین خبر ها:

Loading