بازتاب نیوز

گزارش تصویری/ بازدید سفیر افغانستان از مجهزترین مرکز تشخیص و درمان سرطان ایران در تهران

١٩ عقرب ١٣٩٨ صدای افغان - آوا

عبدالغفور لیوال در این دیدار که سه شنبه شب گذشته(14 عقرب) انجام شد، افزود: با توجه به این‌که ایران، کشورهمسایه و هم زبان ما در منطقه است، بر خود لازم دانستیم در خصوص انتقال تکنولوژی و درمان بیماری سرطان اقدامات لازم را انجام دهیم .
 
سفیر کشورمان ادامه داد: "بخش عظیمی از مهاجران افغان در ایران حضور دارند و تمام نهادهای بین المللی در رابطه با حقوق شهروندی اتباع افغانی در ایران مسوول هستند که در زمینه شغل و مجوزهای قانونی آنان اقدامات لازم را انجام دهند که توان مالی و اقتصادی مهاجران افزایش یابد و آن‌ها بتوانند خود و خانواده‌شان را تحت پوشش بیمه قرار دهند تا بتوانند هزینه های سرسام آور درمانی خود را اندکی کاهش دهند".
 
وی از مسولان وزارت بهداشت ایران خواست که در این خصوص مدد و یاری دهند.
 
در ادامه این دیدار، دکتر مقداد محمودی، رییس هییت مدیره گروه گردشگری سلامت هریس نیز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این گروه مدت یک سال است که فعالیت خود را آغاز کرده است و شهر سلامت محوری را با نام سبن سار طراحی کرده است که همه موارد در حوزه سلامت در آن گنجانده شده است و یکی از موارد مهم آن، مرکز تشخیص و درمان سرطان روشنا است .
 
همچنین در ادامه این بازدید، حسام کجوری، نایب رییس گروه گردشگری سلامت هریس نیز اظهار داشت: در گذشته بیماران در خصوص اقامت شان دچار مشکلات فراوانی بودند، اما آن‌ها توانستند بحث اقامتی و ترانسفر فرودگاهی بیماران را تا حد قابل توجهی حل نمایند و به وسیله مترجمان ماهر، بیماران از درب منزل تحویل گرفته و بعد از مراجعه به مراکز درمانی، مجددا درب منازل شان تحویل داده می شوند.
 
وی یادآورشد: "ما در کشورهای بلاروس و آلمان دفتر نمایندگی دایر کرده ایم و جزء سه کشوراول در زمینه تشخیص و درمان سرطان هستیم؛هم ردیف آلمان و آمریکا.
 
به گفته کجوری، یکی ازدلایل حضور مراجعان ایرانی و خارجی به مراکز درمانی در ایران و جذابیتی که دراین خصوص وجود دارد، هزینه های درمانی پایین نسبت به سایر کشورها در ایران است.
 
وی تاکید کرد: در آینده قراردادهای زیادی با کشورهای دیگربه خصوص کشورهای اسکاندیناوی منعقد خواهند کرد.
 
دکتر حمیدرضا دهقان منشادی، عضو هیات مدیره مرکز تشخیص و درمان سرطان روشنا نیز در حاشیه این مراسم اظهارداشت: با تلاش های زیاد و در اوج تحریم ها توانستیم با ارز 5.5 میلیون یورو، دستگاه های تشخیصی و درمانی سرطان راکه از مجهزترین دستگاه های تشخیصی و درمانی در جهان هستند، از کشورامریکا خریداری و به ایران منتقل کنیم .
 
وی تاکید کرد: این دستگاه ها جزء دقیق‌ترین و بهترین دستگاه‌های تشخیص سرطان در کشورایران است و باعث شده بحث توریسم درمانی در ایران مطرح شود. با عراق و آذربایجان مذاکراتی در این زمینه انجام شده و دیداری از مرکز روشنا داشته اند.
 
به گفته دکتر دهقان، تا به حال بیماران زیادی از این دو کشور به مرکز تشخیص و درمان سرطان روشنا مراجعه کرده وتحت درمان فرار گرفته اند. هدف گذاری ما ارایه بهترین درمان برای بیماران ایرانی و غیرایرانی بوده است.
 
منشادی ادامه داد: ما در این مرکز از جدیدترین تکنولوژی بروز دنیا استفاده می‌کنیم تا بتوانیم رضایت بیماران داخلی و خارجی را به نحو درستی جلب نماییم.

عکس ها از: سید امیر حاجی سید اسماعیل

لینک اصلی: https://www.avapress.com/fa/gallery/195272/1/گزارش-تصویری-بازدید-سفیر-افغانستان-مجهزترین-مرکز-تشخیص-درمان-سرطان-ایران-تهران

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از صدای افغان - آوا

آخرین خبر ها:

Loading