بازتاب نیوز

آلمان: معافیت مالیاتی باشگاه های مختص به مردان لغو می شود

١٩ عقرب ١٣٩٨ دويچه وله

اولاف شولس، وزیر مالیه آلمان قول داده تا قانون را تغییر دهد تا اطمینان حاصل شود كه باشگاه هایی که تنها به مردان عضویت می دهند، از این به بعد امتیازهای نهاد خیریه و معافیت مالیاتی را نداشته باشند.

این سیاستمدار حزب سوسیال دموکرات "اس پی دی" آلمان به روزنامه "بیلد ام زونتاگ" گفت: «صدها باشگاه از این دست در سراسر آلمان وجود دارند؛ مثلا واحدهای صنفی تیراندازی و یا باشگاه های وزرشی که فقط به مردان اجازه عضویت می دهند».

وزیر مالیه اضافه کرد: «چنین باشگاه هایی که اساساً زنان را به عضویت نمی گیرند، به نظر من خیریه نیستند». وی افزود که این باشگاه ها نباید از مفاد معافیت مالیاتی و صدور رسیدهای کمک مالی بهره مند شوند: «ما قانون نهادهای غیرانتفاعی را تغییر می دهیم».

شولس در حال حاضر در کنار کلارا گیویتس به عنوان معاون حزب سوسیال دموکرات کار می کند. گیویتس به عنوان رهبر حزب قبلا قول داده که تضمین خواهد کرد که زنان نیمی از کرسی های کمیته های این حزب را به دست آورند.

اولاف شولس در کنار کلارا گیویتس

اولاف شولس در کنار کلارا گیویتس

لژ ماسونری

این اظهارات وزیر مالیه آلمان با یک پرونده حقوقی جنجالی در سال ۲۰۱۷ مرتبط است که محکمه مالی فدرال حكمی را صادر كرد كه یک لُژ ماسونری كه زنان را محروم كرده است، نمی تواند به عنوان یک نهاد خیریه طبقه بندی شود. این لژها یا سازمان ها از اعضای شان اعانه جمع می کنند و به عنوان نهادهای خیریه عمل می کنند.

DW.COM وزیر مالیه آلمان: سیاست مهاجرت ما "اشتباه" بود انتقاد وزیر مالیه آلمان از سیاست اتریش در قبال مهاجران

بحران پناهجویان در اروپا شدیدتر می شود. تصمیم اتریش که می خواهد سرحد نهایی را برای پذیرش پناهجویان تعیین می کند، مورد انتقاد شدید ولفگنگ شویبله وزیر مالیه آلمان قرار گرفته است. (22.01.2016)

وزیرمالیه آلمان در سیاست اروپایی در مورد مهاجرین پیشرفت می بیند

ولفگانگ شویبله وزیر مالیه آلمان در همکاری کشور های عضو اتحادیه اروپا در حل بحران مهاجرت پیشرفت می بیند. این اتحادیه برای مبارزه با چالش های مهاجرت، در سال ۲۰۱۷ میلادی ۱۹میلیارد یورو در نظر گرفته است. (27.09.2016)

رایج ترین قواعد عضویت در لژهای ماسونری که از لژ بزرگ و متحد انگلستان گرفته شده شامل مرد بودن، عدم ارتباط با لژهای مختلط، خداباوری و ایمان به یکی از کتب مقدس می باشد. اما محکمه گفته که این لژها لایحه و یا دلایل اساسی برای امتناع از پذیرش اعضای زن ندارند.

در آن زمان گمانه زنی شده بود كه تصمیم محکمه می تواند بر سایر باشگاه های فقط مردانه تأثیر بگذارد، اما علیرغم حکم، صدها گروه ورزشی، موسیقی و آموزشی تک جنسیتی همچنان از معافیت مالیاتی برخوردار هستند.

شناخت وضع یک سازمان غیرحکومتی ملزم بر معافیت مالیاتی است. کمک دهندگان از مالیات بر گردش مالی یا ارزش افزوده معاف هستند و اعضای آنان می توانند پولی که اعانه داده اند را از مالیات بر درآمد خود و از طریق وزارت مالیه، با دادن رسید پس بگیرند.

Rsh/Si/mm/aw (AFP, dpa)

لینک اصلی: https://www.dw.com/fa-af/آلمان-معافیت-مالیاتی-باشگاه-های-مختص-به-مردان-لغو-می-شود/a-51192288?maca=dar-rss-dar-all-1481-rdf

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از دويچه وله

آخرین خبر ها:

Loading