بازتاب نیوز

طالبان: کاهش خشونت‌ها در گرو پیشرفت در گفتگوهای صلح است

١٩ عقرب ١٣٩٨ آریانا خبر

جنگجویان طالبان کاهش خشونت ها را در گرو پیشرفت در گفتگوهای سیاسی صلح می‌دانند.

شماری از جنگجویان این گروه در گفتگو با سمیع جهش خبرنگار آریانانیوز می‌گویند که اگر نمایند‌گان سیاسی طالبان در گفتگوهای سیاسی به توافق صلح دست یابند، این جنگجویان آماده کاهش خشونت و زمین گذاشتن سلاح‌های شان اند.

یکی از جنگجویان طالبان میگوید: “ما با هر گفتگوی آنان (نمایندگان سیاسی شان) تا آخرین را خواهیم ماند و ما زیر فرمان آنان ایم. اگر آنان صلح کنند ما آماده ایم و اگر آنان از ما بخواهند که مبارزه کنید، ما جنگ خواهیم کرد؛ همانطور که این مبارزه مان مطابق به شریعت است.”

در همین حال فرمانده این گروه ادعا میکند که آنان از پاکستان دستور نمی‌گیرند، بلکه تنها بخاطر رضای خداوند مبارزه می کنند. او می گوید که خداوند وی را مجبور به مبارزه کرده است.

فرمانده طالبان در پاسخ به اینکه چرا در مساجد حملات انتحاری و انفجاری را انجام می دهند، میگوید که اگر مهاجم انتحاری بداند که در آنجا قرآنی سوزانده میشود هرگز این کار را نمیکند!

عابد که تازه با گروه طالبان یکجا شده است میگوید که ۱۲ سال مکتب خوانده است سپس به کشور ایران مهاجرت کرده است، و پس از سه سال دوباره به افغانستان برگشته به این گروه پیوسته است.

وی می‌افزاید که ازدواج کرده است و ثمره ازدواج اش یک دختر است.

عابد میگوید: “ما در مقابل آنان (خارجی‌ها) جهاد میکنیم. ما تفنگ برداشته ایم تا در مقابل آنان جهاد کنیم و از ناموس و وطن مان دفاع کنیم.”

این در حالی ‌است که در همین آینده نزدیک نشست رهبران این گروه با هیاتی از افغانستان در بیجنگ برگزار شود. همزمان با این، جنگجویان طالبان تا دستیابی به صلح، بر ادامه عملیات های نظامی به ویژه حملات انتحاری بر شهر ها تاکید می‌ورزند.

گزارشگر: سمیع جهش

لینک اصلی: https://ariananews.af/طالبان-کاهش-خشونت‌ها-در-گرو-پیشرفت-در/?lang=fa

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از آریانا خبر

آخرین خبر ها:

Loading