بازتاب نیوز

اندرابی: داعش در ننگرهار شکست خورده است

١٩ عقرب ١٣٩٨ صدای افغان - آوا

اندرابی: داعش در ننگرهار شکست خورده است
خبرگزاری آوا-کابل: مسعود اندرابی، سرپرست وزارت امور داخله که به ننگرهار سفر کرده است، می‌گوید که گروه تروریستی داعش در این ولایت شکست خورده است.

 آقای اندرابی امروز(یکشنبه) در مراسم معرفی فرمانده جدید پولیس ولایت ننگرهار گفت: بستر داعش در ننگرهار برداشته شده است. هسته های کوچکش در حال تسلیم شدن هستند و هسته‌های دیگر هم در تلاش هستند در جاهای دیگر انتقال کنند.

 اندرابی تاکید کرد که تدابیر جدی برای مهار این هسته ها روی دست است و با ضربات قوی نیروهای امنیتی یا مهار می شوند و یا را تسلیم شدن را در پیش می گیرند.

ولایت ننگرهار در شرق کشور به عنوان خاستگاه شاخه خراسان گروه تروریستی داعش شناخته می شود. این گروه در چندسال گذشته، حملات خونینی را در این ولایت طرح و سازماندهی کردند.

سرپرست وزارت داخله همچنان می گوید که با شکست داعش در ننگرهار، طالبان فکر می کنند که یکبار دیگر دستاوردهای نیروهای امنیتی و دفاعی کشور در ننگرهار را با تهدید مواجه و نفوذ خود را بیشتر کند، اما نظامیان کشور این مجال را به آنان نمی دهد.

او تاکید کرد که طالبان در هشت ماه گذشته در سراسر کشور متحمل ضربات سنگینی شدند که اصلا تصوراش را نکرده بودند.

سرپرست وزارت داخله به مردم ننگرهار اطمینان داد که گروه طالبان دیگر این امکان را ندارند که در ننگرهار به یک تهدید جدی تبدیل شوند.
 

لینک اصلی: https://www.avapress.com/fa/news/195291/اندرابی-داعش-ننگرهار-شکست-خورده

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از صدای افغان - آوا

آخرین خبر ها:

Loading