بازتاب نیوز

بیانیه جامعه روحانیت هرات به مناسبت هفته وحدت

١٩ عقرب ١٣٩٨ خبرگزاری فارس

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، جامعه روحانیت امامیه هرات به مناسبت هفته وحدت بیانیه ای منتشر کرد.

متن این بیانیه به شرح ذیل است:

 بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ
وَاعْتَصِمُواْ بِحَبْلِ اللّهِ جَمِیعًا وَلاَ تَفَرَّقُواْ وَاذْکُرُواْ نِعْمَةَ اللّهِ عَلَیْکُمْ إِذْ کُنتُمْ أَعْدَاء فَأَلَّفَ بَیْنَ قُلُوبِکُمْ فَأَصْبَحْتُم بِنِعْمَتِهِ إِخْوَانًا؛
و همگی به ریسمان الهی چنگ بزنید و متفرق نشوید وبیاد آورید نعمت خدا را بر خویش ، زمانی که با یکدیگر دشمن بودید و اوبین دلهایتان الفت برقرار کرد و در نتیجه با یکدیگر برادر شدید. (۱۰۳/آل عمران)

دوازدهم تا هفدهم ربیع الأول، ایام خجسته میلاد پیامبر گرامی اسلام، حضرت محمد مصطفی صلی الله علیه و آله و سلاله پاک و مطهرش حضرت امام جعفر صادق علیه السلام می باشد.

با توجه به اختلاف روایات در اعلام تاریخ میلاد نبی مکرم اسلام(ص) در میان مذاهب اسلامی، حضرت امام خمینی (ره)، بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران که از منادیان وحدت در جهان اسلام بودند، از این مساله برای تقریب و اتحاد امت اسلامی استفاده کردند و فاصلۀ بین این دو تاریخ را «هفتۀ وحدت» نام‎گذاری کردند.

جامعه روحانیت امامیه هرات، ضمن تبریک این ایام فرخنده، با تأسی از سیره حسنه نبوی(ص)، ائمه اطهار(ع) علمای سلف و مراجع عظام، آحاد برادران و خواهران مومن و متدین بخصوص هموطنان عزیز افغانستانی را به اتحاد، همدلی و پرهیز از هرنوع رفتار و گفتار اختلاف انگیز دعوت نموده اعلام می دارد؛ این ایام عزیز، فرصت مناسبی است تا ضرورت همبستگی و یکدلی جهان اسلام به ویژه در این زمان پُر از فتنه و آشوب، با دقت بیشتری مورد بررسی و توجه قرار گیرد.

اتحاد میان ملت های مسلمان، همانگونه که مقام معظم رهبری فرموده اند: «این است که در مسائل مربوط به جهان اسلام همسو حرکت کنند و به یکدیگر کمک کنند و در داخل این ملت ها سرمایه های خودشان را بر علیه یکدیگر به کار نبرند».

بدون شک، کنار گذاشتن مسائل اختلافی و تکیه بر مشترکات مذاهب و مبنا قرار دادن آنها در تعامل با یکدیگر و در مسائل مربوط به جهان اسلام و صحنه بین المللی می تواند؛ صفوف مسلمین را در مقابل استکبار جهانی قدرتمندتر سازد و به اسلام عزیز عظمتی دیگر بخشد.

لینک اصلی: http://af.farsnews.com/politics/news/13980819001018

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری فارس

آخرین خبر ها:

Loading