بازتاب نیوز

ادامۀ تسلیم شدن ده‌ها جنگجوی داعش به نظامیان افغان در ننگرهار

٢٤ عقرب ١٣٩٨ صدای آمریکا

وزارت دفاع ملی افغانستان اعلام کرده است که در ادامه عملیات‌های کوماندو‌های افغان در ولسوالی اچین ننگرهار، ۸۲ جنگجوی این گروه با ده‌ها اعضای خانواده‌های شان به این نیروها تسلیم شده اند.

این وزارت روز جمعه ۱۵ نومبر (۲۴ عقرب) در اعلامیه‌ای گفته است که همراه با این جنگجویان داعش ۱۴۷ عضو خانواده‌های آنان به شمول ۵۱ زن و ۹۶ کودک تسلیم نظامیان افغان شده اند.

به گفته این وزارت، از نزد این جنگجویان گروه داعش ۹۶ میل کلاشینکوف، پنج قبضه تفنگچه، ۴۰ بمب دستی و ده‌ها شاجور مرمی بدست آمده است.

این وزارت افزوده است که با تسلیم شدن این جنگجویان داعش، شمار داعشیان تسلیم شده در ننگرهار به نظامیان افغان به ۵۴۲ نفر رسیده است.

وزارت دفاع افغانستان همچنان افزوده است: "در قبال داعشیان تسلیم شده که تعداد زیاد شان جنگجویان پیشین طالبان استند، مطابق قوانین نافذه دولت جمهوری اسلامی افغانستان، تصمیم گرفته خواهد شد."

عملیات نظامیان افغان از چندین هفته بدین سو در مربوطات ولسوالی اچین ننگرهار به هدف سرکوب جنگجویان گروه داعش آغاز شده که به نهادهای امنیتی و دفاعی افغان این عملیات به شدت ادامه دارد.

وزارت دفاع افغانستان به هشدار داده است که "تروریست‎ها دیگر راه ندارند یا تسلیم شوند و‌‌ یا هم نیروهای ملی دفاعی و امنیتی نابود شان خواهند کرد."

لینک اصلی: https://www.darivoa.com/a/tow-hundred-twenty-nine-ISIS-members-surrendered-in-nangarhar-province/5167200.html

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از صدای آمریکا

آخرین خبر ها:

Loading