بازتاب نیوز

تیم انتخاباتی عبدالله: جلوی تقلب را می‌گیریم/ باید 250 هزار رای باطل اعلام شود

٢٤ عقرب ١٣٩٨ خبرگزاری تسنیم

- اخبار بین الملل -

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «اسدالله سعادتی» معاون دوم تیم انتخاباتی ثبات و همگرایی اظهارداشت که بر اساس اسناد موجود، نزدیک به 250 هزار رأی خلاف قانون و دستورکار به صندوق‌ها ریخته شدند که باید باطل اعلام شود.

وی افزود که برای ابطال آرای تقلبی تلاش خواهد کرد و اجازه نخواهد داد که یک طرف انتخابات از طریق تقلب به قدرت تکیه زند.

سعادتی خاطرشنان کرد که به محتوای 137 هزار رأی که در صندوق‌ها ریخته شدند نیز دستبرد زده شده است؛ به این معنا که آرای صندوق‌ها در برخی نقاط کم شده‌اند و یا در برخی نقاط دیگر رأی به صندوق‌ها اضافه شده است. بیش از 102 هزار رأی دیگر نیز در خارج از زمان به صندوق‌ها ریخته شدند.

معاون تیم انتخاباتی عبدالله تاکید کرد که دلیل اساسی توضیحات درباره آرای مشکوک و تقلبی، آگاهی دادن به مردم است تا بدانند که طرف (دولت‌ساز) انتخابات را باخته است و اکنون به دنبال ساختن آرای تقلبی است.

وی تاکید کرد که تقلب در انتخابات جرم است و باید آرای تقلبی باطل اعلام شوند و متقلبان نیز راهی دادستانی شوند.

سعادتی با انتقاد از کمیسیون انتخابات افغانستان گفت که در یک ونیم ماه گذشته تلاش می‌شود تا رأی‌های شفاف شمرده شود اما این کمیسیون حاضر به چنین کاری نیست.

تقلب در انتخابات ریاست جمهوری و احتمال رفتن افغانستان بسوی جنگ داخلیعطامحمد نور: برای جلوگیری از تقلب در انتخابات اگر نیاز باشد به طالبان خواهم پیوستکمیسیون انتخابات افغانستان: تنها آرای بیومتریک معتبر شناخته می‌شود«حکمتیار» خبر داد: رشوه 27 میلیون دلاری به پشتیبان فنی انتخابات افغانستان«تیفا»: روند انتخابات افغانستان به سمت سیاسی شدن می‌رود

معاون ثبات و همگرایی اظهارداشت که بر اساس آرای پاک، این تیم پیشتاز انتخابات است و تحت هیچ شرایطی نیز حاضر نیست که آرای تقلبی معتبر شمرده شوند.

وی ادامه داد که «کمیسیون فکر نکند که همه‌کاره است و هر چه دلش خواست، انجام می‌دهد. ما یک طرف قضیه و شریک انتخابات هستیم. در سال 2014 تقلب شد اما این‌بار تیم فنی ما به راحتی می‌تواند ثابت کند که در کجا تقلب شده است».

به گزارش صبح کابل، کمیسیون انتخابات افغانستان پس از چند روز بازشماری و تفتیش آرا، چهارشنبه گذشته روند بازشماری را به دلیل ممانعت‌های تیم انتخاباتی ثبات و همگرایی، متوقف کرد.

انتهای پیام/

لینک اصلی: https://www.tasnimnews.com/fa/news/1398/08/24/2140922/تیم-انتخاباتی-عبدالله-جلوی-تقلب-را-می-گیریم-باید-250-هزار-رای-باطل-اعلام-شود

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری تسنیم

آخرین خبر ها:

Loading