بازتاب نیوز

کرزی: بهترین راه‌حل برای افغانستان رسیدن به توافق سیاسی با حمایت منطقه‌ای است

٢٥ عقرب ١٣٩٨ خبرگزاری تسنیم

- اخبار بین الملل -

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «حامد کرزی» رئیس جمهور سابق افغانستان ضمن تاکید بر حل بحران کشورش از طریق سیاسی گفت این توافق باید مورد موافقت تمام جناح‌های سهیم در جنگ افغانستان باشد.

کرزی در اندیشکده «والدای» گفت: برای ما بهترین راه‌حل رسیدن به توافق سیاسی با حمایت کشورهای منطقه و شرکای بین‌المللی است؛ توافقی که مورد توافق تمام جناح‌ها است و خروج مسئولانه نیروهای خارجی را تضمین می‌کند.

رئیس جمهور سابق افغانستان افزود: اگر آمریکا تصمیم بگیرد تا بدون توافق افغانستان را ترک کند این اقدام باید با هماهنگی کامل مردم و کشورهای منطقه بویژه روسیه و چین باشد. منطقه باید نقش فعالی را برای جلوگیری از پیامدهای منفی این خروج ایفا کند.

کرزی: برقراری صلح در افغانستان در صورت خروج آمریکا ممکن استکرزی: صلح و بازسازی افغانستان بدون خروج آمریکا و حضور طالبان در سیاست امکانپذیر نیستکرزی: انتخابات روند صلح را تهدید می‌کند/ در جنگ اهداف و منافع خارجی‌ها قرار داریم

کرزی که پیش از این نیز خواستار از سرگیری مذاکرات آمریکا و طالبان شده بود برقراری صلح را منوط بر خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان و یا همکاری صادقانه واشنگتن در رابطه با صلح می‌داند.

انتهای پیام/.

لینک اصلی: https://www.tasnimnews.com/fa/news/1398/08/25/2141170/کرزی-بهترین-راه-حل-برای-افغانستان-رسیدن-به-توافق-سیاسی-با-حمایت-منطقه-ای-است

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری تسنیم

آخرین خبر ها:

Loading