بازتاب نیوز

افغانستان| نمایندگی سازمان ملل در امور انتخابات دخالت می‌کند

٢٥ عقرب ١٣٩٨ خبرگزاری تسنیم

- اخبار بین الملل -

به گزارش دفتر منطقه ای خبرگزاری تسنیم، شورای نامزدان انتخابات ریاست‌جمهوری افغانستان در نامه‌ای اظهارداشت که دفتر نمایندگی سازمان ملل در کابل (یوناما) در امور کمیسیون انتخابات این کشور دخالت می‌کند.

از سوی دیگر در ادامه واکنش‌ها به دخالت دفتر یوناما در افغانستان، «گل احمد اعظمی» عضو مجلس سنای این کشور نیز گفت که یوناما با توجه به ماموریتی که در افغانستان دارد باید بی‌طرفانه عمل کند.

وی افزود: یوناما باید پشتیبان و الگوی آزادی بیان باشد و زمانی که یک الگو خودش ناقض این امر شود، دموکراسی را زیر سوال می‌برد.

«اسدالله سعادتی» معاون دوم تیم انتخاباتی عبدالله عبدالله نیز در واکنش به نامه‌ یوناما به کمیسیون انتخابات گفت: «من فکر نمی‌کنم که یوناما از نظر کلی مسئولیت این کار را داشته باشد ولی من فکر می‌کنم که کانال‌هایی در کمیسیون فعال هستند و این کانال‌ها در همه جار کار خودش را می‌کند».

پیش‌بینی شورای نامزدان از برنده نداشتن انتخابات افغانستان؛ نسخه دولت موقت پیچیده می‌شود؟مهلت یک هفته‌ای «شورای نامزدان» برای عدم تحریم انتخابات ریاست جمهوری افغانستانتاکید شورای نامزدان انتخابات ریاست جمهوری افغانستان بر تشکیل «دولت موقت»

«رضوان مراد» سخنگوی تیم انتخاباتی اشرف غنی نیز گفت: « بازرسانی که در کمیسیون انتخابات هستند باید تفکر ملی داشته باشند نه اینکه طرفدار یک تیم باشند و بخاطر یک تیم انتخابات افغانستان را به چالش بکشند».

همچنین برخی از کاربران توییتر هم گفته‌اند که پس از انتقاد نسبت به مداخله یوناما در روند انتخابات افغانستان، در صفحه توییتر این نمایندگی دسترسی‌ آنها به توییتر قطع شده است.

از سوی دیگر دفتر نمایندگی سازمان ملل نیز اتهام دخالت در امور کمیسیون انتخابات افغانستان را رد کرده است.

یوناما در بیانیه‌ای تاکید کرد که اطمینان کامل می‌دهد که بی‌طرف است و این نهاد دخالتی در روند انتخابات ندارد. از هیچ گروه سیاسی خاصی حمایت و پشتیبانی نمی‌کند و فقط از نهادهای انتخاباتی  این کشور پشتیبانی می‌کند.

انتهای پیام/.

لینک اصلی: https://www.tasnimnews.com/fa/news/1398/08/25/2141204/افغانستان-نمایندگی-سازمان-ملل-در-امور-انتخابات-دخالت-می-کند

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری تسنیم

آخرین خبر ها:

Loading