بازتاب نیوز

یوناما به مداخله در امور انتخابات افغانستان متهم شد

٢٥ عقرب ١٣٩٨ خبرگزاری فارس

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، شورای نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری افغانستان، اداره یوناما در افغانستان را به مداخله در امور انتخابات این کشور متهم کرد.

این شورا طی نامه‌ای رسمی به اداره یوناما نوشت که این نهاد در مسایل انتخابات ریاست جمهوری افغانستان جانبدارانه عمل کرده است.

در متن این نامه آمده است که هیات معاونت سازمان ملل در افغانستان (یوناما) با فرستادن نامه‌ به کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان و شکایت از رفتار یکی از اعضای این کمیسیون، عملکرد جانبدارانه‌‌ای به نمایش گذاشته است.

در عین حال شماری از کاربران شبکه‌های اجتماعی توئیتر و فیسبوک نیز شکایت کرده‌اند که دید‌گاه‌های منتقدانه آنها در پای اعلامیه و توئیت‌های یوناما، حذف شده و اشخاص منتقد از دسترسی به صفحات اجتماعی یوناما در افغانستان، محروم شده‌اند.

این در حالی است که فعالیت‌های اخیر یوناما در افغانستان از سوی برخی حلقات سیاسی و همچنان نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری، مورد انتقاد قرار گرفته است.

اسدالله سعادتی، معاون دوم دستۀ انتخاباتی عبدالله عبدالله در این باره گفت: من فکر نکنم که یوناما در کلیت خود مسؤول این کار باشد؛ من فکر می‌کنم که برنامه‌های خاصی در آن‌جا فعالیت می‌کنند.

این در حالی است که چندی پیش نوار صوتی از شینکی کروخیل، عضو دسته انتخاباتی محمد اشرف غنی و عضو مجلس نمایندگان همگانی شد که در آن از وجود شبکه‌ مخصوص که در داخل یوناما به نفع دسته انتخاباتی دولت‌ساز کار می‌کرده است، سخن گفته شده بود.

به نوشته خامه پرس، انتخابات ریاست جمهوری افغانستان در تاریخ ششم میزان سال جاری برگزار شد و قرار بود نتایج ابتدایی آن در تاریخ بیست‌وهفتم میزان منتشر شود، اما تاکنون کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان قادر نشده است که نتایج ابتدایی انتخابات را اعلام کند.

لینک اصلی: http://af.farsnews.com/politics/news/13980825000443

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری فارس

آخرین خبر ها:

Loading