بازتاب نیوز

غنی از پیروزی نیروهای ارتش در برابر داعش در ننگرهار ستایش کرد

٢٥ عقرب ١٣٩٨ روزنامه صبح کابل

رییس‌جمهور غنی، از پیروزی اخیر نیروهای ارتش در برابر گروه داعش در ولایت ننگرهار، ستایش کرده است.ن

صدیق صدیقی، سخنگوی ریاست‌جمهوری، روز شنبه (۲۵ عقرب) در برگه‌ی تویتر خود نوشت که محمد اشرف‌غنی، پیروزی‌ اخیر نیروهای امنیتی و دفاعی کشور را که در نتیجه‌ی آن، صدها داعشی به دولت تسلیم شده اند، ستایش کرده است.

وزارت دفاع اعلام کرده است، شمار جنگ‌جویان داعش که با اعضای خانواده‌ی شان در ولایت ننگرهار به نیروهای امنیتی تسلیم شده اند، به ۶۱۵ نفر رسیده است.

در آخرین مورد، به دنبال عملیات نظامی در ولسوالی اچین ولایت ننگرهار، جمعه‌شب (۲۴ عقرب) ۱۸ جنگ‌جوی داعش با ۲۴ زن و ۳۱ کودک، به نیروهای امنیتی تسلیم شدند.

وزارت دفاع تأکید کرده است، شماری از اعضای داعش که متواری شده اند، به زودی کشته خواهند شد.

پیش از این، سرپرست وزارت داخله، گفته بود که گروه تروریستی داعش در افغانستان، به ویژه در ولایت ننگرهار با شکست سنگینی مواجه شده است.

مسعود اندرابی، روز یک‌شنبه (۱۹ عقرب) به ولایت ننگرهار رفته و گفته بود که داعش در افغانستان شکست خورده و دیگر پناه‌گاهی در این کشور ندارد.

ولایت ننگرهار در شرق افغانستان، بزرگ‌ترین مرکز گروه تروریستی داعش در این کشور محسوب می‌شود و سایر گروه‌های تروریستی به شمول طالبان، در آن حضور گسترده دارند. یک ماه پیش، مسؤولان محلی این ولایت اعلام کردند که ولسوالی اچین، بزرگ‌ترین مرکز داعش در ننگرهار، از وجود داعش پاک شده است.

لینک اصلی: https://subhekabul.com/خبرها/rich-praised-the-troops-isil-in-nangarhar/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه صبح کابل

آخرین خبر ها:

Loading