بازتاب نیوز

مولانا عبدالله از یوناما خواستار ارایه اسناد شد

٢٥ عقرب ١٣٩٨ آریانا خبر

مولانا محمد عبدالله، کمیشنر کمیسیون انتخابات میگوید که مشاوران سازمان ملل در این کمیسیون، تخلف‌ها و عمل‌کردهای مخالف قانون در کمیسیون را کتمان می‌کنند.

آقای عبدالله ادعا می‌کند که دو کمیشنر جهانی و مشاوران «یوناما» در کمیسیون انتخابات، چالش‌های انتخاباتی را یا وارونه نشان می‌دهند یا هم در برابر مسایل خلاف قانون، خاموشی اختیار می‌کنند.

آقای عبدالله میگوید: “مشکلاتی که در داخل کمیسیون انتخابات وجود دارد از طرف مشاوران یوناما هیچ گونه انعکاسی داده نشده است اگر داده شده هم به شکل وارونه و مخفی بوده است.”

پیش‌تر یوناما مولانا عبدالله را به تهدید و توهین یک کارمند کمیسیون انتخابات متهم کرده بود، اکنون آقای عبدالله در این باره از یوناما سند می‌خواهد.

در همین حال، یوناما با برخی از کاربران شبکه‌های اجتماعی نیز در افتاده است. برخی کاربران گفته اند که یوناما نظریات انتقادی شان را در پای تویت‌ها و پست‌های فیس‌بوک این سازمان، حذف کرده است.

فهیم دشتی رییس اجرایی فدارسیون رسانه‌ها و خبرنگاران میگوید: “یک نهاد مثل یوناما که یکی از هدف‌های اصلی اش ترویج آزادی بیان، تامین آزادی بیان و دسترسی به اطلاعات است، باید تحمل نظریات مخالف را داشته باشد.”

برخی کاربران شبکه‌های اجتماعی تصویرهایی از حساب کاربری شان را نیز منتشر کرده اند که نشان می‌دهد، یوناما، حساب‌های آنان را بلاک کرده، از همین رو کاربران ناراض، یوناما را به جانب‌داری در انتخابات و سرکوب آزادی بیان متهم می‌کنند.

اما یوناما در برابر صدها انتقادهای شهروندان گفته است که این نهاد در انتخابات ریاست جمهوری بی‌طرف و پشتیبان آزادی بیان بوده است.

لینک اصلی: https://ariananews.af/مولانا-عبدالله-از-یوناما-خواستار-ارای/?lang=fa

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از آریانا خبر

آخرین خبر ها:

Loading