بازتاب نیوز

تفنگ‌داران دو دادستان را کشتند و دو تن دیگر را زخمی کردند

٢٥ عقرب ١٣٩٨ روزنامه آرمان ملی

دادستانی کل کشور تایید کرده که دو دادستان این نهاد در نتیجه گلوله باری افراد مسلح در ولسوالی قره باغ ولایت کابل کشته شده و دو همکار دیگرشان زخم برداشته اند.

شماری از دادستان‌های افغانستان در منطقه قره باغ ولایت کابل، هدف حمله مسلحانه قرار گرفته اند. در نتیجه این حمله، دو دادستان جان باخته و دو همکار دیگرشان زخمی شده اند.

جمشید رسولی، سخن‌گوی دادستانی کل افغانستان در گفت‌وگو با خبرگزاری آلمان (دی پی آ) با تایید این خبر گفته است که این گروه در حالی آماج قرار گرفتند که از زندان بگرام به سوی شهر کابل در حرکت بودند. گفته می شود که این دادستان‌ها در اداره قضایی داخل زندان بگرام فعالیت می‌کردند. گروه طالبان در بخش‌هایی از ولسوالی قره باغ حضور دارند که پیش از این هم، حملاتی را بالای نیروهای امنیتی افغان انجام داده اند.

بسیاری جنگ‌جویان گروه طالبان و مجرمین خطرناک دیگر در زندان بگرام نگه داری می‌شوند. تا به حال، هیچ فرد یا گروه مسئولیت این حمله را به دوش نگرفته است. این در حالیست که ده روز پیش، چهار قاضی که از ولایت پکتیا بودند در منطقه محمد آغه ولایت لوگر به قتل رسیدند. گفته می‌شود که این قضات را جنگ‌جویان گروه طالبان از بین برده اند.

بر بنیاد معلومات دادگاه عالی افغانستان، در بیش از پنج سال گذشته ۶۶ قاضی در افغانستان کشته شده اند. ذبیح الله مجاهد که خود را سخن‌گوی گروه طالبان معرفی می‌کند گفته است، طالبان اعضای نهادهای قضایی را زمانی هدف حمله قرار می دهند که بر ضد جنگجویان شان فیصله کرده باشند.

لینک اصلی: http://www.armanemili.com/posts/22332

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه آرمان ملی

آخرین خبر ها:

Loading