بازتاب نیوز

انفجار موتر مملو از مواد منفجره در شمال سوریه کشته و زخمی برجا ماند

٢٥ عقرب ١٣٩٨ دويچه وله

به گزارش سازمان مددرسان کلاه سفیدان،‌ یک موتر مملو از مواد انفجاری که در ایستگاه بس های شهری متوقف شده بود منفجر گردیده است. این رخداد، در شهر الباب در شمال سوریه دست کم جان ۱۹ نفر را گرفته است. سازمان بازرسان حقوق بشر سوریه گفته است که ۱۳ غیرنظامی در میان قربانیان این حادثه اند. گفته می شود که بیش از ۳۰ نفر دیگر در این انفجار زخمی شده اند.

هیچ فرد یا گروهی تا هنوز مسئولیت این حمله را بر دوش نگرفته است. اما یوسف حمود، یکی از سخنگویان "نیروهای ملی سوریه" با آنکه وضاحت زیادی در این مورد ارائه نکرده است ولی گفت: «تمام شواهد، گواه براین اند که ملیشه های کردی در عقب این حمله قرار دارند.»

ابراهیم الحاج، سخنگوی سازمان کلاه سفیدان افزود که احتمال می رود رقم قربانیان افزایش یابد.

Syrien Autobombe in al-Bab (picture-alliance/Anadolu Agency/M. Bathis)

در نتیجه انفجار یک موتر مملو از مواد انفجاری در شمال سوریه دست کم ۱۹ تن جان باختند.

الباب زیر کنترول گروه های شورشی مورد حمایت ترکیه می باشد. این گروه ها پس از رویارویی چندین ماهه با گروه تروریستی موسوم به "دولت اسلامی" توانستند که در سال ۲۰۱۷ در این شهر نفوذ کنند.

پیش از این هم شهر الباب شاهد حملات متعدد بوده است. هرچند افراطگرایان مناطق بیشتری که پیش از این زیر کنترول داشتند را از دست داده اند اما شبکه های "دولت اسلامی" هنوز هم قسماً فعال بوده و هرازگاهی حملاتی را انجام می دهند.

mir/rb (afp, dpa, ap) aj-nf

لینک اصلی: https://www.dw.com/fa-af/انفجار-موتر-مملو-از-مواد-منفجره-در-شمال-سوریه-کشته-و-زخمی-برجا-ماند/a-51278732?maca=dar-rss-dar-all-1481-rdf

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از دويچه وله

آخرین خبر ها:

Loading