بازتاب نیوز

هشدار عبدالله؛ خواب 2014 را نبینید، از تمام گزینه‌ها استفاده می‌کنیم

٢٦ عقرب ١٣٩٨ سلام وطندار

عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی و یکی از نامزدان انتخابات ریاست جمهوری امروز در یک نشست خبری در کابل می‌گوید، از تمام گزینه‌ها برای جلوگیری از تقلب استفاده خواهند کرد.

به گفتۀ آقای عبدالله، فیصلۀ کمیسیون در باره آغاز دوباره بازشماری آرا خلاف قانون است. او تأکید می‌کند که کمیسیون مستقل انتخابات باید در بارۀ فیصله‌اش تجدید نظر کند.

او می‌افزاید، هر فیصلۀ فرا قانونی کمیسیون مستقل انتخابات مورد قبول شهروندان افغانستان نیست و تنها فیصله‌های قانونی کمیسیون مورد قبول شهروندان افغانستان است.

آقای عبدالله می‌گوید، کمیسیون 137000 هزار رأی خارج از وقت انتخابات را معتبر شناخته است که این کار کمیسیون در تضاد با قانون و به سلیقه یک تیم خاص است.

او می‌افزاید،  وارد کردن 2400 صندوق‌های خیالی به بانک اطلاعاتی کمیسیون انتخابات خلاف قانون است و مورد قبول شهروندان افغانستان نیست.

به گفتۀ آقای عبدالله، تا کنون بیش از 50 مکتوب به کمیسیون انتخابات و نهادهای بین‌المللی در باره انتخابات فرستاده شده‌اند، اما به هیچ یک از این مکتوب‌ها پاسخ داده نشده است.

آقای عبدالله می‌گوید، هر نوع کوشش برای استفاده سیاسی و دخیل ساختن نیروهای امنیتی در روند انتخابات در تضاد با قانون اساسی و یک خیانت ملی است.

او می‌افزاید، نیروهای امنیتی به هدف ایستاده شدن در برابر مردم ایجاد نشده بل که برای تأمین امنیت و صلح در کشور ایجاد شده‌اند.

این گفته‌های در حالی بیان می‌شود که کمیسیون مستقل انتخابات روز گذشته از آغاز دوباره روند بازشماری آرا در کشور خبر داد.

در همین زمینه:

ثبات و همگرایی: باید سقف آرای معتبر هر صندوق مشخص شود

روند بازشماری آرا متوقف شد

لینک اصلی: https://swn.af/Article.aspx?a=51305

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از سلام وطندار

آخرین خبر ها:

Loading