بازتاب نیوز

تیم ثبات‌و‌هم‌گرایی در 8 ولایت مانع روند بازشماری آرا شد

٢٦ عقرب ١٣٩٨ سلام وطندار

هواداران تیم ثبات‌و‌هم‌گرایی به رهبری عبدالله عبدالله در ولایت‌های بلخ، فاریاب، کاپیسا، جوزجان، سرپل، غور، سمنگان و بغلان مانع روند بازشماری آرا شدند.

ناظران تیم ثبات‌و‌هم‌گرایی در ولایت بلخ می‌گویند، قرار بود بازشماری آرا ساعت 8 صبح امروز با حضور نماینده‌گان این تیم انجام شود، اما دفتر ولایتی کمیسیون انتخابات در بلخ پیش از ساعت هشت و بدون حضور نماینده‌گان تیم ثبات‌و‌هم‌گرایی بازشماری را تمام کرد.

اما محمدایوب بیانی، رئیس دفتر ولایتی کمیسیون انتخابات در بلخ با رد گفته‌های اعضای تیم ثبات‌و‌هم‌گرایی می‌گوید، بازشماری آرا با حضور ناظران این تیم آغاز شد.

در دیگر ولایت‌ها نیز روند بازشماری آرا مختل شده است.

‎‫بسم‌الله مهدی، رئیس دفتر ولایتی کمیسیون انتخابات در ولایت کاپیسا به سلام‌وطندار می‌گوید، با آن که مسئولان دفتر مرکزی کمیسیون دستور داده‌اند که روند بازشماری آغاز شود، ستاد انتخاباتی ثبات‌و‌هم‌گرایی مانع این روند شده است.

هواداران تیم ثبات‌و‌هم‌گرایی در ولایت فاریاب نیز دروازۀ دفتر ولایتی کمیسیون انتخابات را بسته‌اند.

احسان‌الله قووانچ، عضو ارشد تیم ثبات‌و‌هم‌گرایی در فاریاب می‌گوید، تا کنون دو بار دروازۀ دفتر ولایتی کمیسیون انتخابات را بسته‌اند، اما کمیسیون هیچ توجهی به خواست‌های آنان نکرده است.

هواداران تیم ثبات‌و‌هم‌گرایی در ولایت‌های جوزجان، سرپل، سمنگان، بغلان و غور نیز در برابر دفترهای ولایتی کمیسیون انتخابات خیمه‌های تحصن برپا کرده‌اند.

آنان هشدار می‌دهند، تا زمانی که سرنوشت آرای بایومتریک نشده روشن نشود، دست از اعتراض بر نمی‌دارند.

پس از تصمیم کمیسیون انتخابات برای آغاز روند بازشماری آرا، شورای نامزدان ریاست جمهوری نیز با این تصمیم کمیسیون انتخابات مخالفت کرده است.

در همین زمینه

هشدار عبدالله؛ خواب 2014 را نبینید، از تمام گزینه‌ها استفاده می‌کنیم

مولانا عبدالله: روند انتخابات به بی‌راهه روان است

لینک اصلی: https://swn.af/Article.aspx?a=51311

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از سلام وطندار

آخرین خبر ها:

Loading