بازتاب نیوز

خانوادۀ رییس زازی: حکم رییس‌جمهور در پکتیا عملی نمی‌شود

٢٧ عقرب ١٣٩٨ طلوع نیوز

خانوادۀ رییس زازی، جوانی که یک سال پیش از سوی نگهبانان رییس‌جمهور در هرات لت‌وکوب شد، می‌گوید که نتیجۀ بررسی هیئت بررسی کنندۀ ریاست‌جمهوری دربارۀ غصب جایدادهای این خانواده در پکتیا عملی نمی‌شود.

این خانواده می‌گوید که نتیجۀ این بررسی‌ها را سه ماه پیش، رییس‌جمهور غنی نیز تأیید کرده‌است.

لعل بنده، مادر رییس زازی در این باره گفت: «امر اشرف غنی را والی گردیز قبول ندارد. آن روز دیگر، برای ما گفتند که این مسله باید بررسی شود.»

بهرام گل، از نزدیکان رییس زازی نیز بیان داشت: «گردیز رفتیم و این حکم را به والی نشان دادیم. والی گردیز حکم را قبول نکرد؛ گفت پس کابل بروید که هر کسی باشید.»

یک سال پیش، هنگامی که رییس‌جمهور ازبهر گشایش راه لاجورد به هرات رفته بود، رییس زازی خواست که دربارۀ غصب جایدادهای خانواده‌اش، در برابر رییس‌جمهور دادخواهی کند، اما از سوی نگهابانان رییس‌جمهور به زور از تالاری که رییس‌جمهور در آن‌ سخنرانی می‌کرد، برون کشیده شد.
در تصویرهایی که از این رویداد پخش شدند، دیده می‌شود که این جوان از سوی نگهابانان رییس‌جمهور لت‌وکوب می‌شود.

حبیب زازی، کاکای رییس زازی می‌گوید که از آن زمان تاکنون به مشکلات آنان رسیده‌گی نشده‌است: «کسانی را برای ما مشخص کرده‌اند که هرمشکلی بود به آن‌ها زنگ بزنید، اما آن‌ها تیلفون‌های مارا به فهرست سیاه انداخته‌اند و یاهم تیلفون‌‎های مارا جواب نمی‌دهند.»

در همین حال، جهادگل زازی، برادر رییس زازی ادعا دارد که رییس زازی هنوز هم در ولایت پکتیا در نزد امنیت ملی است: «برای تأیید رییس زازی را پکتیا فرستادند. گفت برود به پکتیا که آن‌جا ما فیصله را تأیید و عملی می‌کنیم، اما ما همین قدر خبر استیم گه او را به پکتیا فرستاده‌اند و ما به کابل استیم.»

در همین حال، اسدالله وفا، مشاور رییس‌جمهور در امور اجتماعی و معین کمیسیون حل منازعات و ارتباطات مردم بادولت، به طلوع‌نیوز می‌گوید که به تازه‌گی نامه‌یی به ولایت پکتیا فرستاده‌است و خواهان اجرای بی درنگ حکم رییس‌جمهور در این باره شده‌است.

لینک اصلی: https://tolonews.com/index.php/fa/afghanistan/خانوادۀ-رییس-زازی-حکم-رییس‌جمهور-در-پکتیا-عملی-نمی‌شود

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از طلوع نیوز

آخرین خبر ها:

Loading