بازتاب نیوز

انس حقانی و همراهانش به دفتر سیاسی طالبان در قطر سپرده شدند

٢٨ عقرب ١٣٩٨ خبر تلویزیون یک

خبرگزاری رویترز به نقل از منابع نزدیک به طالبان گزارش داده است که انس حقانی به شمول دو عضو برجسته‌‌ی طالبان و شبکه‌ی حقانی به دفتر سیاسی گروه طالبان در قطر تحویل داده شدند.

خبرگزاری رویترز امروز سه‌شنبه ۲۸ عقرب، به نقل از منابع نزدیک به طالبان نگاشته است که رهایی سه عضو برجسته‌ی طالبان و شبکه‌‌ی حقانی بخش از برنامه‌ی تبادل زندانیان است که در بدل رهایی دو استاد دانشگاه امریکایی افغانستان از بند رها شده و گفته می‌شود که به قطر رسیده اند.

این منابع گفته اند: «سه زندانی ما شب دوشنبه آزاد شدند. پس از رهایی، این زندانیان به دوحه پرواز کردند و به دفتر سیاسی گروه طالبان در قطر تحویل داده شدند.»

این رسانه‌ی خارجی به نقل از سه منبع طالبان گزارش داده است که کیون کینگ و تیموتی ویکس، استادان امریکایی و آسترالیایی دانشگاه امریکایی افغانستان، قرار است امروز سه‌شنبه، از سوی طالبان رها شوند.

این سه عضو طالبان و شبکه‌ی حقانی هفته‌ی پیش به دستور رییس جمهور غنی از بند رها شدند اما پس از آن، سخنگوی ریاست جمهوری اعلام کرد که زندانیان طالبان به دلیل رعایت نکردن شرایط از سوی طالبان به قطر انتقال نیافته و در زندان دولت افغانستان قرار دارند.

رهایی زندانیان طالبان آن‌چنانی‌که گفته شده است، آغاز دوباره گفتگوهای صلح امریکا و طالبان را کمک می‌کند و نیز زمینه ساز انجام گفتگوهای بین‌الافغانی خواهد شد.

لینک اصلی: http://www.1tvnews.af/fa/news/afghanistan/40295-2019-11-19-06-29-50

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبر تلویزیون یک

آخرین خبر ها:

Loading