بازتاب نیوز

وزیر دفاع آلمان: رسیدن به صلح در افغانستان همچنان طولانی و دشوار است

١٢ قوس ١٣٩٨ دويچه وله

انه گریت کرامپ - کارنباور وزیر دفاع آلمان در آستانه جشن کریسمس وارد افغانستان شده و با سربازان آلمانی مستقر در افغانستان دیدار کرد.

وزیر دفاع آلمان همچنان در این سفر خواستار تمدید ماموریت نظامیان آلمانی در چارچوب ماموریت "آموزش نیروهای افغان و حمایت قاطع" ناتو شد. این سیاست‌مدار حزب دموکرات مسیحی آلمان پس از رسیدن در شهر مزار شریف گفت که: « امروز، من می گویم که چیزهای زیادی طرفدار [این مسئله] اند که کارهایی را که ما شروع کردیم و هنوز تمام نشده است، می تواند ادامه یابد.»

خانم کرامپ - کارنباور  همچنان از کمپ مارمل پایگاه نیروهای آلمانی در شهر مزارشریف دیدار کرد. هدف از ماموریت نیروهای آلمانی در افغانستان تامین صلح و ثبات در این کشور است. وزیر دفاع آلمان تاکید کرده که « این راه طولانی و دشوار است، اما امروز می بینیم که پیشرفت در حال انجام است.»

US-Präsident Trump besucht Afghanistan (picture-alliance/dpa/AP/A. Brandon)

دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده امریکا

پیش از این دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده امریکا نیز در یک سفر غیرمنتظره در میدان هوایی بگرام با نیروهای امریکایی مستقر در افغانستان دیدار کرد. آقای ترامپ ابراز امیدوارم کرد که گفتگوهای صلح با گروه طالبان نتیجه مطلوب را در پی داشته باشد. ترامپ اظهار داشت که واشنگتن گفتگوهای صلح با طالبان را سه ماه پس از توقف آن دوباره از سرگرفته است. او معتقد است که طالبان نیز اکنون خواهان آتش بس اند.

هرچند در روزهای اخیر گفته می شود که وضعیت امنیتی افغانستان اندکی بهتر شده است، اما آمار شاخص جهانی تروریسم نشان می دهد که سال گذشته ۷۳۷۹ تن در افغانستان براثر حملات تروریستی کشته شده اند؛ تقریباً ۶۰ درصد بیشتر از سال ۲۰۱۷.

در حال حاضر در کنار هزاران سرباز امریکایی دست کم ۱۳۰۰ تن از نیروهای نظامی آلمانی نیز در افغانستان مستقر اند.

کشورهای عضو ناتو انتظار دارند که مذاکرات صلح با گروه طالبان و پیوستن آنان به این روند باعث کاهش نیروهای این سازمان در افغانستان شود.

دونالد ترامپ در سفرش به افغانستان یکبار دیگر تاکید کرد که در نظر دارد تا شمار سربازان امریکایی در افغانستان را از حدود ۱۳۰۰۰ به ۸۶۰۰ تن کاهش دهد. 

لینک اصلی: https://www.dw.com/fa-af/وزیر-دفاع-آلمان-رسیدن-به-صلح-در-افغانستان-همچنان-طولانی-و-دشوار-است/a-51508976?maca=dar-rss-dar-all-1481-rdf

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از دويچه وله

آخرین خبر ها:

Loading