بازتاب نیوز

طالبان: داعش خوارج عصر حاضر است

١٢ قوس ١٣٩٨ اسپوتنیک

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رسانه ها، مولوی ندا محمد ندیم، مسئول کمیسیون اطلاعات طالبان در حوزه شرق افغانستان به سایت الاماره گفت: براساس فتاوای علما و بزرگان اسلام، داعش خوارج عصر حاضر است بنابر دستورات دینی، جهاد علیه این گروه تروریستی وظیفه شرعی مسلمانان محسوب می‌شود.

وی تاکید کرد که داعشی‌ها اقدامات "وحشیانه" زیادی را علیه مردم افغانستان انجام داده‌اند، آن‌ها مساجد را منفجر می‌کنند، بزرگان ریش سفید را به اتهام همکاری و همدردی با طالبان به قتل می ‌رسانند، مردم را از خانه‌ هایشان کوچ داده و خودشان در آن‌ها ساکن می‌شوند.

مولوی ندیم ادامه داد که اما طالبان به سرعت ولایت‌ های فراه و هلمند را از حضور داعش پاکسازی کرد با این حال از بین بردن داعش در ولایت‌های زابل، جوزجان، غور و ننگرهار به دلیل حمایت‌های گسترده از این گروه تروریستی زمان بیشتری برد.

این عضو ارشد طالبان دلایل مقاومت داعش در این سال‌ها را حمایت آمریکایی‌ها، پشتیبانی نهادهای اطلاعاتی دولت، درمان این تروریست‌ها در بیمارستان‌های دولتی، حمایت تسلیحاتی از این تروریست‌ها در جریان جنگ و نیز نجات اعضای داعش از محاصره طالبان دانست.

بی خوابی آسیای میانه در مجاورت با افغانستان

پیش از این نیز ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان درباره کمک نیروهای امنیتی به گروه تروریستی داعش اینطور گفته بود: دولت در حالی جنگجویان داعش را با بالگرد نجات می‌دهد که نیروهای امنیتی افغان در مناطق مختلف کشور هفته‌ها تحت محاصره می ‌مانند و حتی همه کشته می‌ شوند، اما کسی برای نجات آن ‌ها نمی‌ رود.

مسئول کمیسیون اطلاعات طالبان اظهار کرد: طالبان با انجام عملیات گسترده طی چند سال، نیروهای تروریست داعش را از مناطق مهمی که در آن فعالیت داشتند بیرون راندند و در آخرین سنگر در منطقه «تخت مینه» شهرستان «اچین» ولایت «ننگرهار» آن‌ها را محاصره کردند.

 وی در ادامه درباره روابط دولت و داعش گفت: آن‌ها با یکدیگر روابط خوبی دارند به حدی که مدارس داعش در مناطق «جلال آباد» و «بهسود» از طرف دولت تامین مالی می‌شود.

مولوی مدعی شد که «فضل هادی مسلمیار» رئیس سنای افغانستان و برادرش از داعش پشتیبانی می‌کنند.

گفتنی است که حمایت آمریکا از داعش نیز موضوعی جدید نیست زیرا بارها خبرهای حمایت هوایی از جنگجویان داعشی و عملیات نجات این گروه تروریستی توسط نظامیان آمریکایی در رسانه‌ها منتشر شده است.

لینک اصلی: https://af.sputniknews.com/afghan/201912034268979-طالبان-داعش-خوارج-عصر-حاضر-است-/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از اسپوتنیک

آخرین خبر ها:

Loading