بازتاب نیوز

وزیر دفاع آلمان: نتایج انتخابات باید زودتر اعلام شود

١٢ قوس ١٣٩٨ روزنامه راه مدنیت

طاها فضل

راه مدنیت: آنه گرات کرامپ‌کارن اوئر، وزیر دفاع آلمان روز سه‌شنبه (۱۲ قوس) وارد کابل شد و با محمداشرف غنی؛ رییس‌جمهور در نشست مشترک خبری حضور یافت.

او در این نشست خبری گفت: نتایج انتخابات ریاست جمهوری افغانستان باید هرچی زودتر اعلان شود تا گفتگوهای صلح با گروه طالبان آغاز گردد.

محمداشرف غنی، رییس‌جمهور نیز در این نشست خبری مشترک با وزیر دفاع آلمان از همکاری‌های دولت آلمان به افغانستان قدردانی کرده و گفت: این کشور در ۱۸ سال گذشته بیش از ۷میلیارد دالر به افغانستان کمک کرده است.

قرار است گفتگوهای صلح تا چند هفته دیگر در شهر برلین آلمان میان نمایندگان حکومت و سران گروه طالبان آغاز شود. پیش از این قرار بود گفتگوهای صلح بین‌الاافغانی در بجینگ چین آغاز شود که به‌دلیل نا معلوم به تاخیر افتاده است.

رییس‌جمهور گفت: آلمان علاوه بر کمک‌های مستقیم، در چارچوب اتحادیه اروپا و ناتو به حیث یک همکار نهایت خوب و حامی افغانستان با ثبات در منطقه، کوشش‌های زیادی انجام داده است. آقای غنی افزود: امروز نیز با خانم آکاکا در مورد همکاری منقطه‌یی برای تامین صلح، محیط زیست، نقش زنان و جوانان در ساختار حکومت و همچنان رشد اقتصاد افغانستان صحبت کردیم.

در همین حال وزیر دفاع آلمان گفت، کشور آلمان برای یک افغانستان با ثبات و مرفه آماده همکاری بیشتر با این کشور می‌باشد.

به گفته وی، کشور آلمان متعهد است تا در بخش آموزش نیروهای‌ امنیتی و دفاعی افغانستان و همچنان جذب جوانان این کشور در دانشگاه‌های آلمان همکاری نماید.

وی با بیان اینکه آلمان خواهان یک افغانستان با ثبات و مرفه است گفت: امیدوارم که نتایج انتخاباتی ریاست جمهوری افغانستان به زودی اعلام شده و مورد قبول همه طرف‌های سیاسی قرار گیرد.

در اواسط ماه فبروری، کابینه فدرال آلمان به گسترش مأموریت نیروهای آلمانی در افغانستان و آسیای جنوبی رای داد، در حالی که در سال ۲۰۱۴ بخش عمده‌‌یی از نیروهای جنگی این کشور از افغانستان خارج شدند.

لینک اصلی: https://madanyatonline.com/8-663/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه راه مدنیت

آخرین خبر ها:

Loading