بازتاب نیوز

وزیر دفاع امریکا: کاهش نیروها در افغانستان مستلزم توافق با طالبان نیست

١٢ قوس ١٣٩٨ روزنامه افغانستان

وزیر دفاع ایالات متحدۀ امریکا بر کاهش احتمالی نیروهای امریکایی از افغانستان تاکید کرده و گفته است "لازمی نیست" که این اقدام ربطی به مذاکرات صلح امریکا با طالبان داشته باشد.
مارک اسپر، وزیر دفاع امریکا به خبرگزاری رویترز در لندن گفته است که کشورش بحث‌های را در این مورد با مقام‌های امریکایی و متحدانش در پیمان اتلانتیک شمالی (ناتو) آغاز کرده است.
آقای اسپر بدون اینکه معلومات دهد چه تعدادی از نیروهای امریکایی از افغانستان بیرون خواهند شد گفت: "احساس اطمینان می‌کنم که شمار سربازان خود در افغانستان را می‌توانیم کاهش دهیم و نیز اطمینان حاصل کنیم که آن مکان [افغانستان] لانۀ امن برای تروریست‌هایی که بتوانند به امریکا حمله کنند، نشود."
او همچنان افزود که متحدان ایالات متحده نیز در خصوص امکان کاهش نیروهای امریکایی در افغانستان توافق نظر دارند.
وزیر دفاع ایالات متحده در مورد این‌ که آیا کاهش این نیروها در موافقت با طالبان انجام خواهد شد؟ گفته است که "لازمی نیست".
این در حالی است که دونالد ترامپ، رییس جمهور ایالات متحدۀ امریکا به روز پنجشنبه گذشته در یک سفر غیرمنتظره به افغانستان آمد و از تمایل طالبان به صلح و کاهش حضور نظامی امریکا در افغانستان خبر داد.
آقای ترامپ افزود که امریکا در حال کاهش حضور نظامی خود در افغانستان است و به گفتۀ وی قوایی امریکایی مستقر در افغانستان تا ۸۶۰۰ نفر کاهش خواهد یافت.
در حال حاضر حدود ۱۳ هزار سرباز امریکایی، علاوه بر هزاران نفر از سربازان ناتو در افغانستان مستقر اند.

لینک اصلی: http://www.dailyafghanistan.com/national_detail.php?post_id=150798

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه افغانستان

آخرین خبر ها:

Loading