بازتاب نیوز

جاسوس حزب‌الله لبنان در امریکا به ۴۰ سال زندان محکوم شد

١٣ قوس ١٣٩٨ خبرگزاری افق

یک مامور مخفی امریکایی لبنانی‌تبار حزب‌الله لبنان به اتهام ارتباط پنهانی با این گروه و دست‌داشتن در حملات احتمالی از سوی دادگاهی در نیویارک امریکا به ۴۰ سال زندان محکوم شد.

علی کورانی در ماه می سال جاری میلادی، در هشت فقره اتهام گناهکار شناخته شد، پیش از آن هم این شخص به جمع‌آوری اطلاعات در مورد میدان هوایی بین‌المللی جان اف کندی و برخی از ساختمان‌های فدرال امریکا متهم شده‌بود.

مقامات امریکایی گفته‌اند که آن فعالیت‌ها به دستور فرماندهان حزب‌الله انجام می‌شد که در سال ۲۰۰۸ میلادی او را به عنوان یک مامور مخفی به خدمت گرفتند.

جفری برمان؛ از دادستان‌های فدرال نیویارک، روز سه شنبه (۳ دسامبر) گفت این حکم حبس طولانی پیام مهمی می‌فرستد؛ این‌که اگر این شخص در حال نقشه‌کشیدن برای ضربه‌زدن به این شهر و ساکنانش گیر بیافتد، با عدالت رو به رو خواهد شد.

بنا بر کیفرخواست صادره، علی کورانی در سال ۲۰۰۳ میلادی به امریکا مهاجرت و در سال ۲۰۰۹ شهروند این کشور شد.

مقامات امریکایی گفته‌اند که او در جریان بازجویی پذیرفته که برای حزب‌الله کار می‌کرده و در اردوگاه‌های این گروه در لبنان آموزش نظامی دیده‌بود.

ایالات متحده سال‌هاست که حزب‌الله لبنان را – که از متحدان مهم ایران در منطقه است – در فهرست «سازمان‌های تروریستی» خود قرار داده‌است.

در ماه سپتامبر امسال هم یک شهروند لبنانی‌تبار امریکایی به برنامه‌ریزی برای انجام حملات مرگبار در این کشور متهم شد.

لینک اصلی: https://ufuqnews.com/archives/130652

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری افق

آخرین خبر ها:

Loading