بازتاب نیوز

خلیل‌زاد: طالبان در شکست داعش در ننگرهار نقش داشت

١٣ قوس ١٣٩٨ خبرگزاری فارس

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، «زلمی خلیلزاد» نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان گفت: طالبان در شکست گروه تروریستی داعشی در ولایت ننگرهار نقش داشتند.

خلیل‌زاد در صفحه توئیتر خود نوشت: گروه تروریستی داعشی در ولایت ننگرهار شکست سختی را متحمل شدند.

وی افزود: همانگونه که ترامپ در روز شکرگزاری گفت، در افغانستان پیشرفت عمده بر ضد داعش صورت گرفته است.

نماینده آمریکا در صلح افغانستان تاکید کرد: عملیات اخیر در ننگرهار یک مثال است. عملیات‌های موثر ایالات متحده/ائتلاف و نیروهای امنیتی افغان، همچنان طالبان، منجر شد که داعش اراضی و اعضای خود را از دست بدهد.

خلیلزاد تصریح کرد: صدها نفر تسلیم شده‌اند. داعش در افغانستان محو نشده اما تا حدی زیادی در این زمینه متحمل فروپاشی شده است.

این گفته‌ها در حالی مطرح می‌شود که نیروهای امنیتی و دفاعی، نزدیک به دو ماه پیش عملیات گسترده‌ای را به هدف نابودی گروه تروریستی داعش در شهرستان اچین ولایت ننگرهار راه‌اندازی کردند که هفته گذشته این عملیات پایان یافت.

نهادهای امنیتی و دفاعی افغانستان اعلام کردند که در نتیجه این عملیات گسترده، صدها تروریست داعشی کشته و زخمی شده‌اند و مخفیگاه‌ها و قرارگاه‌های آنان نیز نابود شده است.

طبق این گزارش، در نتیجه این عملیات هزاران تروریست داعشی و اعضای خانواده آنان نیز خود را تسلیم نیروهای امنیتی کردند.

همچنین هفته گذشته اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان در سفر به ننگرهار اعلام کرد که داعش در این ولایت شکست خورده و به زودی در سایر مناطق افغانستان نیز متحمل شکست خواهد شد. 

لینک اصلی: https://af.farsnews.com/politics/news/13980913000097

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری فارس

آخرین خبر ها:

Loading