بازتاب نیوز

یک نامزد حزب دموکرات از شرکت در انتخابات امریکا کنار کشید

١٣ قوس ١٣٩٨ خبرگزاری افق

سناتور کاملا هریس؛ از نامزدهای حزب دموکرات به علت عدم توانایی در جذب منابع مالی برای ادامه کار در انتخابات سال آینده امریکا کنار کشید.

هریس در رقابت‌های درونی حزب دموکرات در انتخابات سال آینده امریکا یک رقیب پیشتاز محسوب می‌شد و در ماه جنوری کارزار انتخاباتی خود را با هیجان آغاز کرد و در مناظره‌ تلویزیونی از جو بایدن؛ معاون سابق باراک اوباما، به علت سیاست‌های پیشین او در زمینه طرح‌های ادغام کودکان مکاتب مناطق محروم با مناطق مرفه مجاور، توجه‌ها را به خود جلب کرد.

پس از آن مناظره میلیون‌ها امریکایی شروع به جستجوی نام کاملا هریس در اینترنت کردند و او در زمان کوتاهی به صدر جدول نامزدهای دموکرات راه یافت.

اما پس از آن نتوانست جایگاه خود در میان سه پیشتاز اصلی این رقابت‌ها یعنی جو بایدن، الیزابت وارن و برنی سندرز را حفظ کند و در آخرین نظرسنجی‌ها به قعر جدول لیست طولانی نامزدهای اصلی حزب دموکرات نزدیک شده‌بود.

با این وجود در ماه نوامبر گذشته او ناچار شد به علت کمبود منابع مالی کارمندان ستاد انتخاباتی مرکزی خود در بالتیمور، نیوهمپشایر و ایالت محل زندگی‌اش کالیفرنیا را اخراج کند.

خانم هریس روز سه‌شنبه، سوم دسامبر در ایمیلی به هواداران کمپاین خود نوشت: «طی چندروز اخیر و پس از سبک و سنگین‌کردن اوضاع از همه جوانب، ناچار شدم یکی از دشوارترین تصمیم‌های زندگی‌ام را بگیرم… ساده بگویم، ستاد انتخاباتی من منابع لازم برای ادامه راه را ندارد.»

او افزود: «من میلیاردر نیستم. توان تامین منابع ستاد از جیب خودم را ندارم. و همین‌طور که کارزار پیش می‌رود، تامین منابع لازم برای آن دشوارتر می‌شود و بر همین اساس هم ادامه رقابت مشکل‌تر می‌شود.»

جو بایدن؛ نامزد پیشتاز این رقابت‌ها در واکنش به کناره‌گیری خانم هریس گفته‌است: «واکنش من این است که او یک نخبه درجه یک و یک نامزد درجه یک است. در حال حاضر احساس مبهمی درباره کناره‌گیری او دارم؛ چرا که او یک فرد محکم و استوار و سرشار از استعداد است.»

نامزدهای دیگر هم به کناره‌گیری خانم هریس واکنش نشان داده‌اند و از او در هوش خدمت‌گزاری به مردم امریکا تحسین کرده‌اند.

لینک اصلی: https://ufuqnews.com/archives/130673

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری افق

آخرین خبر ها:

Loading