بازتاب نیوز

سومین هیات حقیقت یاب؛ دادستانی کل هیاتی تازه برای بررسی ادعای جنسی در لوگر تعیین کرد

١٣ قوس ١٣٩٨ خبرنامه

سخنگوی دادستانی کل می گوید که در پیوند به ادعای بد رفتاری جنسی با دانش آموزان در ولایت لوگر، یک هیات حقیقت یاب تعیین کرده است.

جمشید رسولی، سخنگوی دادستانی کل امروز چهارشنبه(۱۳قوس) با بیان این خبر در توییتر خود گفته است که “هیئتی تحت ریاست معاون لوی سارنوالی در امور تحقیق به منظور بررسی ادعاها و محتوای گزارش روزنامه گاردین در خصوص بدرفتاری جنسی با دانش آموزان در ولایت لوگر توظیف شده است.”

رسولی افزوده است که این هییت موظف شده تا قضیه را عادلانه و همه جانبه بررسی کرده و در تأمین امنیت و مصونیت اطلاع دهندگان نیز به مراجع مربوط هدایت دهد.

سخنگوی دادستانی تاکید کرده که پیشرفت های کاری این هیات در روشنایی قوانین اطلاع رسانی می گردد.

این در حالی است که پس از نشر گزارش آزار و اذیت جنسی بیش از ۵۰۰ دانش آموز پسر در ولایت لوگر، ریاست امنیت ملی دو فعال مدنی که در تهیه این گزارش نقش داشتند را بازداشت کرد. به تعقیب آن، با دادخواهی نهادهای مدافع حقوق بشری، این دو فعال مدنی به کمیسیون مستقل حقوق بشر تسلیم داده شدند.

پیش از این هیات حقیقت یابی از سوی وزارت معارف و همچنین مجلس نمایندگان در این مورد تعیین شده بود که تا کنون از سرنوشت گزارش این هیات ها خبری در دست نیست.

لینک اصلی: http://khabarnama.net/blog/2019/12/04/prosecutor-general-appoints-new-panel-to-investigate-sexual-allegations-in-logar/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرنامه

آخرین خبر ها:

Loading