بازتاب نیوز

تاکید خلیلزاد بر 'نقش طالبان' در شکست داعش در ننگرهار

١٣ قوس ١٣٩٨ صدای آمریکا

زلمی خلیلزاد، نمایندۀ ویژه ایالات متحدۀ در امور مصالحه افغانستان می‌گوید که "طالبان در شکست گروه داعش در شرق افغانستان نیز نقش داشته اند."

آقای خلیلزاد ناوقت روز سه شنبه سوم دسمبر (۱۲ قوس) در صفحه تویترش گفته است که داعش در ننگرهار بسیاری از اراضی تحت کنترول خود را از دست داده است.

آقای خلیلزاد افزوده است: " کمپاین اخیر در ننگرهار یک مثال است. عملیات‌های موثر ایالات متحده/ائتلاف، نیروهای امنیتی افغان و همچنان طالبان، منجر شد که داعش - خراسان اراضی و جنگجویان را از دست بدهد و صدها نفر تسلیم شده اند."

نمایندۀ ویژه ایالات متحدۀ در مورد نقش داشتن طالبان در شکست داعش معلومات نداده است. او گفته است که شاخه خراسان داعش در افغانستان هنوز محو نشده و اما این "پیشرفت واقعی" است.

آقای خلیلزاد به اظهارات اخیر دونالد ترمپ، رییس جمهور ایالات متحدۀ امریکا در سفرش به پایگاه بگرام اشاره کرده که گفته بود همانگونه که "افغانستان پیشرفت عمدۀ بر ضد داعش - خراسان صورت گرفته است".

حکومت افغانستان تا اکنون در مورد نقش جنگجویان گروه طالبان در شکست داعش در ولسوالی اچین ولایت ننگرهار چیزی نگفته است.

مقام‌های افغان به روز یک شنبه (۱۰ قوس) از پایان عملیات "نیروهای افغان و خارجی بر ضد داعش" در ننگرهار خبر دادند.

به گفته آنان این عملیات یک‌ونیم ماه پیش در دره مامند ولسوالی اچین ننگرهار این آغاز شده بود که در جریان این عملیات حدود ۱۰۰۰ جنگجوی داعش و خانواده‌های شان به نظامیان افغان تسلیم شدند.

لینک اصلی: https://www.darivoa.com/a/zalmay-khalilzad-says-Taliban-also-role-in-ISIS-defeat-in-east-of-Afghanistan/5192134.html

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از صدای آمریکا

آخرین خبر ها:

Loading