بازتاب نیوز

خلیلزاد: طالبان به شکست داعش در افغانستان کمک کرده اند

١٣ قوس ١٣٩٨ خبرگزاری بخدی

زلمی خلیل زاد، نماینده امریکا برای صلح افغانستان می گوید که “طالبان در شکست دادن گروه داعش در شرق افغانستان کمک کرده اند.”

آقای خلیلزاد ناوقت روز سه شنبه (۱۲ قوس) در صفحه تویترش گفته است که داعش در ننگرهار بسیاری از اراضی تحت کنترول خود را از دست داده است.

آقای خلیلزاد افزوده است: ” کمپاین اخیر در ننگرهار یک مثال است. عملیات‌های موثر ائتلاف، نیروهای امنیتی افغان و همچنان طالبان، منجر شد که داعش – خراسان اراضی و جنگجویان را از دست بدهد و صدها نفر تسلیم شده اند.”

نمایندۀ ویژه ایالات متحدۀ در مورد نقش داشتن طالبان در شکست داعش معلومات نداده است. او گفته است که شاخه خراسان داعش در افغانستان هنوز محو نشده و اما این “پیشرفت واقعی” است.

آقای خلیلزاد به اظهارات اخیر دونالد ترمپ، رییس جمهور ایالات متحدۀ امریکا در سفرش به پایگاه بگرام اشاره کرده که گفته بود همانگونه که “افغانستان پیشرفت عمدۀ بر ضد داعش – خراسان صورت گرفته است”.

همانگونه که در روز شکرگزاری گفت، در افغانستان پیشرفت عمده بر ضد داعش-خراسان صورت گرفته است.

کمپاین اخیر در ننگرهار یک مثال است. عملیات های موثر ایالات متحده/ائتلاف و نیروهای امنیتی افغان، همچنان طالبان، منجر شد که داعش-خراسان اراضی و جنگجویان را از دست بدهد. صدها نفر تسلیم شده اند. داعش-خراسان محو نشده است اما این پیشرفت واقعی است.

حکومت افغانستان تا اکنون در مورد نقش جنگجویان گروه طالبان در شکست داعش در ولسوالی اچین ولایت ننگرهار چیزی نگفته است.

مقام‌های افغان به روز یک شنبه (۱۰ قوس) از پایان عملیات “نیروهای افغان و خارجی بر ضد داعش” در ننگرهار خبر دادند.

به گفته آنان این عملیات یک‌ونیم ماه پیش در دره مامند ولسوالی اچین ننگرهار این آغاز شده بود که در جریان این عملیات حدود ۱۰۰۰ جنگجوی داعش و خانواده‌های شان به نظامیان افغان تسلیم شدند.

خبرگزاری بخدی

لینک اصلی: https://bokhdinews.af/خلیلزاد-طالبان-به-شکست-داعش-در-افغانست/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری بخدی

آخرین خبر ها:

Loading