بازتاب نیوز

نمایندگان: امریکا در پی ایجاد حکومت چندسره است

١٣ قوس ١٣٩٨ خبرگزاری افق

اعضای مجلس نمایندگان با اشاره به به دیدارها و تماس‌های پی‌ در پی مقام‌های امریکایی با نامزدان انتخابات ریاست‌ جمهوری می‌گویند که امریکا می‌خواهد حکومت چندسره در کشور ایجاد کند.

بلقیس روشن؛ عضو مجلس نمایندگان در نشست عمومی امروز چهارشنبه (۱۳ قوس) این نهاد گفت، دیدار مقامات امریکایی با نامزدان مفهومی جز ایجاد یک حکومت چندسره در کشور نخواهد داشت.

این عضو مجلس نمایندگان افزود نامزدان انتخاباتی و افرادی که به‌دنبال قدرت و موقعیت هستند، در برنامه ایجاد حکومت چندسره همراه خواهند شد، به همین سبب، مردم نباید به خاطر آن‌ها در برابر هم قرار بگیرند.

این در حالی است که اخیرا مایک پمپئو؛ وزیر خارجه ایالات متحده با عبدالله عبدالله؛ رییس تیم ثبات و همگرایی تماس تلفنی داشته و دونالد ترامپ؛ رییس ‌جمهوری امریکا نیز در یک سفر از قبل اعلام ناشده به بگرام با اشرف‌غنی؛ رییس تیم دولت‌ساز دیدار داشت.

میررحمان رحمانی؛ رییس مجلس نمایندگان نیز گفت که روند انتخابات با توجه به جریانات اخیر، از مسیر قانونی‌اش خارج شده‌است.

او از نامزدان انتخابات خواست تا به خاطر منافع ملی دست از لجاجت برداشته و به اتهام‌بستن به یکدیگر دست بکشند.

حکومت مشارکت ملی
برخی از نمایندگان مجلس همچنین حکومت مشارکت ملی را خلاف قانون خواندند.

غلام‌حسین ناصری؛ دیگر عضو مجلس نمایندگان گفت که طرح حکومت مشارکت ملی که از سوی برخی از نامزدان مطرح شده نه‌تنها به نفع کشور نیست؛ بلکه سبب بحران جدی‌تری در کشور خواهد شد.

آقای ناصری افزود، نامزدان انتخابات ریاست ‌جمهوری بهتر است به اراده مردم احترام گذاشته و خودشان را مالک مردم نپندارند.

ناصری تاکید کرد که انتخابات افغانستان قطعاً برنده و بازنده خود را خواهد داشت و کمیسیون باید هرچه زودتر با در نظرداشت قانون نتیجه را اعلام کند.

این در حالی است که شورای نامزدان انتخابات ریاست ‌جمهوری روز دوشنبه (۱۱ قوس) طرح حکومت مشارکت ملی انتخابات‌محور را پیشنهاد کرده و ایجاد چنین حکومتی را برای برون‌رفت از مشکلات کنونی مهم خوانده‌است.

لینک اصلی: https://ufuqnews.com/archives/130721

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری افق

آخرین خبر ها:

Loading