بازتاب نیوز

انتشار بیوگرافی جدید همسر ترامپ رازهایی را در مورد او افشا می کند

١٣ قوس ١٣٩٨ دويچه وله

درکتاب زندگینامه میلانیا ترامپ، بانوی اول ایالات متحده امریکا که به روز سه شنبه منتشر گردیده است، جزییاتی در مورد او نشر شده اند که بر مناسبات وی با ترامپ و خانواده اش روشنی می افگند. این کتاب که قبل از انتشار توسط بانوی اول امضاء و تآیید نشده است، توسط خانم بینیت کیت یکتن از خبرنگاران سی ان ان که به شدت مخالف ترامپ می باشد، نوشته شده است.

درحالیکه میلانیا ترامپ ۴۹ ساله، ، در مجامع عامه به عنوان زن کم اقتدار بر همسرش مورد تمسخر قرار می گیرد؛ برخلاف کیت از نفوذ قابل ملاحظه او بر ترامپ پرده برمی دارد. بینیت کیت در این کتاب می نویسد: این مدل پیشین سلوانیایی در ارتباط به مناسباتش با ترامپ « خیلی صاحب اقتدار و با نفوذ» است.

Ivanka Trump (Imago/ZumaPress/M. Brochstein)

ایوانکا ترامپ، دختر دونالد ترامپ

کیت می نویسدکه میلانیا همسرسوم ترامپ باعث گردید تا میرا ریکاردل، معاون مشاور ملی ایالات متحده ، پس از سفر با میلانیا به افریقا و بروز اختلافاتی میان هردو در این سفر  از پست اش برکنار گردد.

در این کتاب بیوگرافی همچنان آمده است که دونالد و میلانیا ترامپ دارای اتاق خوابهای جداگانه اند و میلانیا در منزل بالایی اتاق خواب ترامپ می خوابد.

کیت می نویسد که با آنکه میلانیا در مجامع عامه کمتر لب به سخن می گشاید، اما بیش از همه با لباسهایش تظاهر کرده و ناگفته هایش را بیان می دارد. چنانچه سال گذشته حین دیدار از یک پرورشگاه کودکان مهاجر مکسیکویی در روی کرتی اش نوشته بود« واقعا بی تفاوت است و به تو؟»

 • Videostill Trump in Saudi Arabien (Reuters)
  تصویر: "ابو ایوانکا" در سفر به عربستان سعودی اولین بار در ریاض

  ترامپ به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده امریکا اولین باری بود که به عربستان سعودی رفت. برای استقبال از وی مراسم ویژه ای برگزار شده بود.

 • Donald Trump, Melania Trump (picture alliance/AP Photo/E.Vucci)
  تصویر: "ابو ایوانکا" در سفر به عربستان سعودی سفری نه روزه

  ترامپ در این سفر نه روزه اش به عربستان سعودی، اسرائیل و واتیکان سفر کرده و در نهایت در نشست سران ناتو شرکت می کند.

 • Donald Trump, Melania Trump (picture alliance/AP Photo/E.Vucci)
  تصویر: "ابو ایوانکا" در سفر به عربستان سعودی همراه با میلانیا

  در این سفرش میلانیا ترامپ نیز وی را همراهی می کند. دونالد ترامپ در این سفرش باید به پرسش های زیادی در رابطه با چالش ها در روابط دیپلوماتیک کشورش پاسخ بدهد.

 • Aide Saudi Arabien Daumen hoch Geste Donald Trump (Reuters/J.Ernst)
  تصویر: "ابو ایوانکا" در سفر به عربستان سعودی خوش آمد گویی شاه سلمان

  برای استقبال از دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا، خود شاه سلمان پادشاه عربستان و شماری از مقامات بلندرتبه کشورش حاضر شده بودند.

 • Donald Trump Melania Trump Saudi Arabien (Reuters/J.Ernst)
  تصویر: "ابو ایوانکا" در سفر به عربستان سعودی احوال پرسی

  حتی شاه سلمان برای استقبال و احوال پرسی به نزدیک طیاره حامل ترامپ رفت.

 • Donald Trump in Saudi Arabien (Reuters/J.Ernst)
  تصویر: "ابو ایوانکا" در سفر به عربستان سعودی دست دادن با زن

  وقتی ترامپ با خانمش میلانیا از طیاره پایین شدند، شاه سلمان با وی و با همسرش نیز دست داد. این اولین باری است که این دو رهبر یکدیگر را از نزدیک می بینند.

 • Donald Trump in Saudi Arabien (Reuters/B. Algaloud)
  تصویر: "ابو ایوانکا" در سفر به عربستان سعودی موضوعات مهم

  برخی از رسانه های عرب زبان این سفر ترامپ را بسیار مهم خوانده اند. برخی از رسانه های عربی در گزارش های خود از وی با نام "ابو ایوانکا" یا پدر ایوانکا یاد کرده اند. وی در عربستان سعودی در مورد مسائل مهمی گفتگو می کند.

 • Auslandreise US-Präsident Trump in Saudi-Arabien - Ivanka Trump und Jared Kushner (Getty Images/AFP/M. Ngan)
  تصویر: "ابو ایوانکا" در سفر به عربستان سعودی ایوانکا هم رسید

  ایوانکا دختر ترامپ نیز با شوهرش جارد کوشنر نیز برای اشتراک در مراسم ارائه مدال سفارشی عبدالعزیز آل سعود روز شنبه بیستم ماه می ۲۰۱۷ به ریاض رسیدند.

 • Donald Trump in Saudi Arabien (Reuters/J.Ernst)
  تصویر: "ابو ایوانکا" در سفر به عربستان سعودی تروریسم

  در نظر است که در اخیر این دیدار ترامپ با دولت عربستان سعودی تفاهمنامه ای را در راستای مبارزه با تروریسم امضا کند.

 • Donald Trump Saudi Arabien (Reuters/J.Ernst)
  تصویر: "ابو ایوانکا" در سفر به عربستان سعودی روابط اقتصادی

  عربستان سعودی یکی از بزرگترین مشتریان شرکت های اسلحه سازی امریکا است. گفته می شود که این موضوع نیز در آجندای سفر ترامپ به سعودی می باشد.

 • Donald Trump, Melania Trump, König Salman (picture alliance/AP Photo/E.Vucci)
  تصویر: "ابو ایوانکا" در سفر به عربستان سعودی اتحاد عرب

  برخی رسانه ها گزارش داده اند که ترامپ خواهان اتحادیه کشورهای عربی می باشد تا به اینگونه از موضع امریکا در قبال ایران در منطقه قوی تر حمایت شود.

 • Donald Trump in Saudi Arabien (Reuters/Saudi Royal Court)
  تصویر: "ابو ایوانکا" در سفر به عربستان سعودی سیاست خارجی

  در حالی که ترامپ در سیاست داخلی با انتقاد و چالش هایی روبروست، ناظران به این باور هستند که وی در تلاش است تا در سیاست خارجی اش دست آوردهایی داشته باشد.

 • Donald Trump in Saudi Arabien (Reuters/J.Ernst)
  تصویر: "ابو ایوانکا" در سفر به عربستان سعودی اسرائیل

  اسرائیل در این سفر منطقه ای ترامپ در جایگاه دوم قرار دارد. در حالی که وی در جریان مبارزات انتخاباتی اش نمی خواست در مورد شرق میانه صحبت کند، اما حالا در تلاش است راه را برای ایجاد صلح هموار سازد و در رابطه با این موضوع در عربستان نیز صحبت می کند.

 • Saudi-Arabien US-Präsident Trump erhält von König Salman die Abdulasis Al-Saud-Medaille (picture alliance/AP/E. Vucci)
  تصویر: "ابو ایوانکا" در سفر به عربستان سعودی مدال عالی برای ترامپ

  و بالاخره ترامپ در سفرش به عربستان سعودی با گرفتن مدال عالی عبدالعزیز آل سعود از سوی شاه سلمان تقدیر شد.


از این نوشته شماری چنین برداشت کردند که او در برابر این کودکان بیتفاوت است و شماردیگری آنرا انتقاد از سیاست مهاجرت همسرش خواندند و شماری هم آنرا پیام لجبازانه در برابر رسانه ها خواندند.

بینیت می نویسد که در این ارتباط شماری به این باور اند که چنین نوشته هایی پیام واضحی به ایوانکا ترامپ، دختر اندر وی می باشد که او را طعنه زده و می گوید که گویا «خود را بانوی اول» می داند.

در کتاب «فری میلانیا یا میلانیای آزاد» بر محور لباسهای او بیشتر نوشته شده وآمده است: میلانیا هنگامیکه از همسرش ناراحت است، دریشی می پوشد و به این ترتیب غضب خود را به شوهرش نشان می دهد که بیشتر دوست دارد تا زنان را با لباس های تنگ و نمایانگر اندام و ظرافت های آنان ببیند.

USA Trump und Trudeau im Weißen Haus | NAFTA (Getty Images/C. Somodevilla)

از راست به چپ: صوفیا گیرگور ترودو همسر نخست وزیر کانادا، میلانیا ترامپ، دونالد ترامپ و جستین ترودو

بینیت کیت خبرنگار سی ان ان، در کتاب بیوگرافی میلانیا با او همسویی نشان داده وبرخلاف آنکه اکثرا در مورد میلانیا به عنوان زنی در اسارت ترامپ می نویسند، بینیت اورا قربانی همسرش نمی داند و او را به عنوان یک زن آزاد تمجید کرده می نویسد: «او قطعا نیازی به آزاد ساختن ندارد.»

NF/NA/AFP

لینک اصلی: https://www.dw.com/fa-af/انتشار-بیوگرافی-جدید-همسر-ترامپ-رازهایی-را-در-مورد-او-افشا-می-کند/a-51525799?maca=dar-rss-dar-all-1481-rdf

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از دويچه وله

آخرین خبر ها:

Loading