بازتاب نیوز

کمیسیون انتخابات تصمیم‌اش در بارۀ اعلام نتایج ابتدایی را فردا نهایی می‌سازد

١٣ قوس ١٣٩٨ سلام وطندار

مسئولان در کمیسیون مستقل انتخابات می‌گویند، روند بازشماری آرا در 27 ولایت کشور به پایان رسیده و قرار است این کمیسیون فردا (پنج‌شنبه 14 قوس/آذر)  در بارۀ اعلام نتایج ابتدایی انتخابات ششم میزان، تصمیم‌اش را نهایی سازد.

علی افتخاری، از سخنگویان کمیسیون‌ مستقل انتخابات در گفت‌وگویی با سلام‌وطندار می‌گوید، تجزیه‌وتحلیل نتایج روند بازشماری آرای 27 ولایت به پایان رسیده و نتیجۀ آن به رهبری کمیسیون فرستاده شده است.

آقای افتخاری می‌گوید که رهبری کمیسیون تا فردا تصمیم می‌گیرد که نتایج ابتدایی انتخابات را بدون 7 ولایت اعلام کند و یا با در نظرداشت 7 ولایت اعلام کند.

آقای افتخاری می‌افزاید که کمیسیون با پا درمیانی رئیسان کمیسیون‌های 7 ولایت و انعطاف‌پذیری در مطابقت به قانون، با معترضان، تکت‌های انتخاباتی و احزاب سیاسی به تفاهم نسبی رسیده است.

میررحمان رحمانی، رئیس مجلس نماینده‌گان در نشست عمومی امروز این مجلس می‌گوید که نیاز است تا هیأتی متشکل از اعضای مجلس برای پایان‌دادن به اختلافات میان کمیسیون و نامزدان انتخابات ریاست جمهوری، شکل گیرد.

به گفتۀ آقای رحمانی، با نقض مکرر تقویم انتخابات، تصامیم جنجالی، توقف روند بازشماری و تقابل کمیسیون با نامزدان انتخابات ریاست جمهوری، عملأ انتخابات از مسیر قانونی‌اش منحرف شده است.

دسته‌های انتخاباتی هنوز در این باره چیزی نگفته‌اند.

گفتنی‌ست که هواداران دستۀ انتخاباتی ثبات و همگرایی از چند روز به این‌سو در ولایت‌های کابل، پروان، پنجشیر، جوزجان و غور در پیوند به آن‌چه که «تقلب در انتخابات و عملکرد جانبدارانۀ» کمیسیون می‌خوانند، تظاهرات کردند.

در این زمینه:

آلمان خواهان اعلام بی‌درنگ نتایج انتخابات است 

حکمتیار خواهان برگزاری دوبارۀ انتخابات ریاست جمهوری شد

لینک اصلی: https://swn.af/Article.aspx?a=51683

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از سلام وطندار

آخرین خبر ها:

Loading